ارتودنسی متحرک بدون درد ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک ، واژه ایی است  که امروزه در علم دندانپزشکی بسیار  به کار برده می شود و درمانی کاربردی و پر مخاطب به شمار می رود  ، همانطور که میدانید  ارتودنسی درمانی تضمینی برای ناهمواری های دندانی و فکی به شمار می رود که  جزء درمان های حیاتی به شمار می رود ، با پیشرفت علم دندانپزشکی ارتودنسی به متحرک بودن یعنی قابلیت جداسازی آن ارتقاء یافت که این پیشرفت موجب رضایت بسیاری از مراجعین گشت  و از آن استقبال بسیاری شد . ما نیز در این مقاله به توضیحی درباره این روش پرداختیم و به اطلاع شما همراهان می رسانیم .

 

ارتودنسی متحرک

از این روش برای اصلاح فک و اصلاح دندان ها استفاده می شود ، ارتودنسی متحرک قابلیت به کارگیری هم در فک بالا و هم در فک پایین را دارد که با توجه به نیاز بیمار نوع استفاده آن  تعیین می گردد ، این روش دارای صفحه ایی پلاستیکی همراه با سیم می باشد که موجب به حرکت درآوردن دندان ها خواهد شد ، ارتودنسی متحرک در هنگام غذا خوردن جدا شده و دوباره توسط فرد به محل متصل میشود . افراد باید توجه داشته باشند که طبق دستورات متخصص خود عمل کنند تا این روش  اثر بخشی بالایی برای افراد بر جای گذارد بنابراین میزان اثر بخشی آن به خود شخص برمیگردد .

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ارتودنسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

قابلیت های ارتودنسی متحرک

این روش هیچگونه محدودیتی نداشته و برای همه افراد مناسب می باشد و به دلیل قابلیت  جدا شدن آن خطر عفونت و تورم لثه ازبین میرود و  بهداشت دندان ها کاملا حفظ میشود زیرا با جداسازی آن شست و شوی دندان ها و نخ دندان کامل و صحیح انجام میگیرد .

گاها ارتودنسی متحرک در ادامه ی درمان ارتودنسی ثابت قرار میگیرد و برای تکمیل شدن درمان استفاده میشود نکته ایی که وجود دارد این است که این روش مدت درمان بسیار کمتری نسبت به ارتودنسی ثابت دارد و معمولا در طول مدت ۶ ماه تکمیل میابد که این مسئله برای مراجعین بسیار خوب تلقی گشته است اما به طور کلی مدت درمان از طریق ارتودنسی متحرک در جلسه مشاوره  بر طبق شرایط فکی و دندانی بیمار محاسبه میگردد و طول درمان انجام میگیرد ، با استفاده از  این روش  دیگر افراد بر خلاف  ارتودنسی ثابت درد های بسیار و  طولانی را تحمل نمی کنند و به راحتی غذا میخوردند و به بهداشت دهان و دندان های خود میپردازند اما باید توجه اشت که ارتودنسی متحرک نیز مانند هر درمان و روش دیگری در شروع و ابتدای کار  حس غیر عادی  و نا آشنایی را برای فرد ایجاد می کند ، که این روش نیز بعد از قرار گرفتن نگهدارنده ها و تنظیمات موجب بروز  احساس ناراحتی و حسی غیر عادی در فرد می شود که پس از گذشت چند روز کاملا برطرف می گردد که با توجه به شرایط بیمار و تشخیص متخصص در برخی از اوقات برای کاهش و رفع این حس ناراحتی برای  مراجعه کننده  مسکن خفیف تجویز می شود . این روش پر مزیت ، آسوده و تضمینی موجب رضایت همگان گشته است اما  نیاز به مراقبت هایی آسان برای ماندگاری خود دارد که در پایان این مطلب به آن میپردازیم .

 

 

ارتودنسی متحرک

 

 

مراقبت از ارتودنسی متحرک چگونه می باشد ؟

عزیزان در وحله اول باید به  بهداشت دندان و دهان خود بپردازند و با روزی دوبار شست و شوی دندان ها سبب بروز جرم و آلودگی بر سطح پلاک  نگردند ، شست و شوی ارتودنسی متحرک باید در محلول مخصوص خود انجام گیرد و شست و شوی آن در آب جوش و یا گرم ممنوع می باشد  . مراجعین باید در هنگام مصرف غذاهای سخت ، چسبنده ، شیرین  پلاک را جدا کنند زیرا این مواد غذایی آسیب زیادی به پلاک وارد کرده که در نهایت درمان ، اثر بخشی ی مطلوبی نخواهد داشت  همچنین عزیزان  در هنگام شنا کردن باید از استفاده از آن اجتناب ورزند .

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ارتودنسی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*