مراقبت های لازم برای دندان های یک زن باردار

مراقبت های لازم برای دندان های یک زن باردار

خانم های باردار از چه رو شهایی برای مراقبت از دندان هایشان باید کم بگیرند و درد ناشی از دندان هایشان را کاهش دهند سلامت دهان و دندان در بارداری در گرو چه کارهایی است

دکتر عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک در خصوص مراقبت از دندان‌ها در طی دوران بارداری  گفت: در این مدت به توصیه اغلب پزشکان مصرف مواد قندی نیز افزایش می‌یابد در نتیجه این عوامل، زمینه‌ای برای بروز پوسیدگی‌ها در دوران بارداری است. لذا نوع و نحوه مصرف مواد قندی باید به نحوی در این دوره تنظیم شود که اثرات مخرب وارد شده به دندان و وضعیت لثه را به حداقل برساند.

این دندان‌پزشک تصریح کرد: به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری لثه‌ها حساس می‌شوند همچنین ممکن است برجستگی یا تورم در قسمتی از بافت لثه خصوصاً از ماه سوم بارداری به بعد ایجاد می‌شود.

وی افزود: حساسیت لثه ممکن است موجب شود تا خانم باردار به خوبی از مسواک یا نخ دندان استفاده نکند که در نتیجه پلاک میکروبی که عامل پوسیدگی است روی دندان‌ها باقی می‌ماند.

ظفرمند خاطرنشان کرد: مراجعه به پزشک به منظور کنترل وضعیت سلامت دندان‌ها بسیار ضروری است و درمان‌های ساده مثل جرم‌گیری و ترمیم بدون هیچ عارضه‌ای برای مادر و جنین در طی دوران بارداری قابل انجام است.

برخی از خدمات دندانپزشکی مدرن ما عبارتند از : داندانپزشکی با لیزر ، دندانپزشکی کودکان ، جراحی لثه ، ایمپلنت  ، ارتودنسی ، کامپوزیت دندان ، بیلیچینگ  ، لامینت ونیر ، دندانپزشکی بدون درد و … بروی لینک های می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید یا می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل کنید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*