ایمپلنت دندان با لیزر

ایمپلنت دندان با لیزر

با توجه به اهمیت داشتن دندان و اهمیت قرار گرفتن بیشتر آن ها در میان مردم جهان در سال های اخیر باعث شده است افراد بیشتر نسبت به سلامت دندان های خود کوشا باشند و از این رو شکلات دندانی خود را بر طرف می کنند .
یکی از بخش هایی که در دندانپزشکی بیشترین مراجع کننده را در سر تا سر جهان به خود اختصاص داده است ، ایمپلنت دندان می باشد که بخش بزرگی از زیبایی و سلامت دندان را به خود اختصاص داده است .
در این مقاله با توجه به شمار متقاضیان زیاد این بخش و همچنین در خواست شما عزیزان برای دانستن بیشتر این موضوع ، به توضیحاتی راجب ایمپلنت دندان با لیزر میپردازیم .

ایمپلنت دندان با لیزر

یکی از مشکلاتی که برای دندان ها می افتد افتادن دندان ها و یا مجبور به کنده شدن دندان ها می باشد که معمولا این اتفاق دلایل بسیار مختلفی را دارد .
با افتادن دندان ها و جای خالی دندان ها در دهان ، اولین مشکلی که به وجود می آید ، مشکل در ظاهر دهان و ظاهر کلی افراد می باشد که اعتماد به نفس و روحیه افراد را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد اما مشکل به همینجا ختم نمیگردد زیرا مهم ترین نیاز بدن یعنی خوردن غذا هم برای افراد سخت ، درد ناک و مشکل در جویده شدن برای افراد به وجود خواهد آمد .
با پیشرفت علم پزشکی امکان جایگزین کردن دندان ها نیز ممکن گشت که از طریق ایمپلنت دندان تحقق میابد و مانند دندان مصنوعی، غیر طبیعی عمل نمیکند .

ایمپلنت دندان با لیزر چیست ؟

ایمپلنت دندان ، قرار گرفتن پیچی به جنس تیتانیوم در داخل استخوان فک از طریق سوراخ در استخوان فک میباشد که سپس تاج دندان بر روی آن نصب میگردد و در واقع ایمپلنت دندان نقشی مانند ریشه دندان را دارند . ایمپلنت دندان را برای یک الی تمامی دندان های از دست رفته استفاده می نمانید که از آن میتوان برای نگهداری دندان های مصنوعی نیز استفاده کرد . ایمپلنت دندان با لیزر این امکان را فراهم میکند که درمان در جلسات کمتر ، بدون حس درد و بدون آسیب به بافت نرم و سخت انجام میگیرد .

 

ایمپلنت دندان با لیزر

 

ایمپلنت دندان با لیزر چگونه می باشد ؟

این روش ، بدون آسیب به بافت ها تنها به بافت مورد نیاز کار داشته و آن را برای درمان بر میدارد و این گونه آسیبی به نقاط دیگر بافت ها وارد نمیکند .
ایمپلنت دندان با لیزر ، روشی است که دقت و نظم در آن بسیار وجود دارد و با نظم و اصول پیش خواهد رفت ، همچنین احساس درد در این روش نیز وجود ندارد ، و زخم و روند درمان در آن بسیار سرعت دارد .

در این روش برای شروع درمان تنها بافت هدف را کنار میزند بدون اینکه آسیبی به دیگر بافت ها وارد سازد و سپس پیچ تیتانیوم ایمپلنت را بر محل کنار رفته ی بافت استخوان دندان نصب میکند که زخم ناشی از این طریق نیز بسیار زود بهبود میبخشد و غیر التهابی نیز می باشد . استفاده از این روش خاصیت ضد میکروبی دارد بنابراین امکان بروز عفونت در این روش وجود نخواهد داشت .
بنابراین اگر بخواهیم ، کلی راجب آن صحبت کنیم باید بگوییم که این روش بدون درد انجام میگیرد ، زود التیام می یابد بدون زخم و التهاب بوده و درمان سریع تر و بدون دردسر پایان میابد ، که در روش عادی این امکانات وجود ندارد .

کاربرد ایمپلنت دندان با لیزر

 

همانطور که گفته شد جنس پیچ ایمپلنت تیتانیوم می باشد که کاملا ضد حساسیت بوده و موجب عفونت نمیگردد روکش دندان نیز که جایگزین دندان های از دست رفته می باشد به جنس سرامیک می باشند که شباهت مطابقا با دندان های اصلی دارند و برای دندان های آخر دهان از دندان های فلزی با روکش سرامیک برای استحکام بیشتر و عدم آسیب پذیری آن ها منتخب و مورد استفاده قرار میگیرد .

با ایمپلنت دندان افراد هم زیبایی را به دست می آورند و هم مشکلاتی همچو هضم غذا و جویدن غذا را دیگر ندارند . که با استقاده از ایمپلنت دندان با لیزر میتوانند درمانی بدون درد ، کوتاه و حرفه ایی تر را تجربه کرده و دوره درمان و جوش خوردن ایمپلنت را سرعت بخشیده و درمان را برای خود زودتر کسب نمایند .

 

شما دوستان عزیز میتوانید جهت مشاوره تکمیلی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۲۲۰۸۸۲۱۰ و ۰۲۱۸۸۹۰۹۰۵۰ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*