ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ، مهم ترین عضو بدن است که با ناراحتی آن دیگر اعضای بدن نیز به مرور درگیر خواهند شد . دندان ممکن است بر اثر شرایط مختلف از دست برود چه بر اثر کهولت سن و چه بر اثر عوامل مختلفی در جوانی . اما با از دست رفتن آن در واقع اعتماد به نفس فرد نیز از دست می رود و افراد در صورت تعامل با دیگران به مشکل برخورده و احساس ضعف می کنند . زیرا نبود دندان علاوه بر ضعف در زیبایی ،مشکلات تکلم ، غذا خوردن و مشکلات ضعف و هاضمه را در بر دارد .  خوشبختانه با پیشرفت علم دندانپزشکی و به وجود آمدن روش ایمپلنت دندان  مشکل جای خالی دندان عزیزان حل گردید که در ادامه به توضیح ایمپلنت دندان می پردازیم .

 

ایمپلنت دندان

در واقع پیچی به جنس تیتانیوم در داخل استخوان فک از طریق بی حسی موضعی قرار میگیرد و وظیفه آن عمل کردن به عنوان ریشه دندان است و به این صورت نگهدارنده ی تاج دندان می شود که به عنوان جایگزین دندان استفاده می شوند .

ایمپلنت دندان ، از یک دندان از دست رفته تا تمامی دندان های از دست را کاملا پوشش می دهد و ظاهری کاملا طبیعی را برای افراد به ارمغان می آورد ، این روش میتواند به عنوان نگهدارنده دندان های مصنوعی نیز عمل کند .

 

 

ایمپلنت دندان

 

آیا ایمپلنت دندان  تضمینی است ؟

سوالی که عزیزان را درگیر می کند و نسبت به آن حساسیت دارند همین سوال است و م د این مطلب به پاسخ آن می پردازیم .

در پاسخ باید گفت که ایمپلنت دندان علاوه بر ماندگاری خود تا آخر عمر ، به دلیل سالم نگه داشتن دندان ها  ، ضمانت خود را ثبت کرده است .  این روش باعث می شود دندان های کناری که سالم هستند  سالم بمانند و هیچگونه خطر و ریسک آن ها را تهدید نکند همچنین این روش وظیفه جلوگیری از تحلیل استخوان را بر عهده دارد  همچنین فشار را از دندان های سالم برداشته و فشار عادی را به کل دندان ها می دهد تا هیچ دندانی فشار زیادی را متحمل نشود به این صورت کیفیت استخوان دندان نیز حفظ می گردد .

ایمپلنت دندان روشی است که هیچگاه دچارپوسیدگی نمیشود به این صورت روشی کاملا تضمینی در سرتاسر دنیا شناخته شده است و جزء اولین درمان ها به شمار می رود .بنابراین این روش علاوه بر حل کردن مشکلات زیبایی ، تکلم و گوارش تمامی مشکلات دندان را نیز حل می کند و از آسیب های احتمالی جلوگیری می کند .

آیا همه می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند ؟

متاستفانه جواب خیر است زیرا این درمان به علت دقت بالای خود و  نتیجه و ماندگاری کاملا تضمینی محدودیت هایی را بر دارد تا با آن عزیزان به مشکلاتی همچو عفونت مبتلا نگردند ، برای مثال افرادی که کیست لثه و دندان دارند باید فعلا از ایمپلنت دندان منصرف شوند وهمچنین کسانی که رادیو تراپی داشته اند تا دو سال از انجام این روش باید اجتناب ورزند ،  یا افرادی که  عفونت های مزمن را دارند باید ابتدا به درمان عفونت خود بپردازند .

بیماران ضعف ایمنی و بیماری های خاص مانند ایدز ،  و یا عزیزانی که مبتلایان دیابت هستند ، کسانی که ساییدگی دندان دارند و یا معتادان سیگار الکل و توتون ،  کیس های مناسب ایمپلنت دندان نمی باشند و در صورت انجام  این عمل موفق نخواهند بود .

 

در کلینیک دندانپزشکی فرایش کلیه خدمات ایمپلنت دندان توسط متخصص ایمپلنت و جراحی لثه انجام می شود از این رو شما دوستان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*