ایمپلنت چیست و مزایای ایمپلنت کدام است؟

ایمپلنت

ایمپلنت

ایمپلنت چیست؟ یکی از سوالات کلیدی در دندانپزشکی به شمار می رود. ما در این مقاله میخواهیم به موضوعاتی از قبیل مزایای ایمپلنت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم و به سوال چه کسانی میتوانند از ایمپلنت استفاده کنند؟ و در چه صورت از ایمپلنت استفاده می کنیم؟ پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

دندان یکی از نعمت های بزرگ زندگیست که  ما با افزایش سن،ممکن است از این نعمت کمتر بهره بریم،زیرا بیماری ها و ضعف عمومی بدن باعث میشوند دندان هایمان را به مرور از دست دهیم و در تکلم و غذا خوردن دچار مشکل شویم،همینطور امکان از دست دادن دندان بر اپر تصادف یا غیره در جوانی هم وجود دارد که امروزه از ایمپلنت برای جایگزین دندان استفاده می کنیم.که در این مقاله سعی بر این داریم شما را با ایمپلنت اشنا کنیم.

ایمپلنت چیست

در پاسخ به سوال ایمپلنت چیست میتوان گفت که ایمپلنت پیچی است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته،در استخوان فک کاشته میشود این پیچ،به جنس تیتانیوم میباشد و به عنوان ریشه دندان عمل میکند تا بتواند  نگهدارنده ی روکش هایی باشد که جایگزین تاج دندان میشوند،معمولا ۳ تا ۶ ماه زمان میبرد تا ایمپلنت محکم به استخوان بچسبد.

در چه صورت از ایمپلنت استفاده می کنیم؟

از ایمپلنت ها برای جایگزین کردن دندان افتاده استفاده می کنیم،پس اگر یک یا چند دندان از دست داشته باشید یا کاملا بدون دندان باشید،می توانید از ایمپلنت استفاده کنید. و هینطور برای دندان های مصنوعی می توان از ایمپلنت به عنوان محل گیر،جهت نگه داشتن دندان مصنوعی استفاده کرد.

زمانی که فاصله بین دندان ها بر اثر از بین رفتن یک یا چند دندان زیاد باشد و دندان های کناری سالم باشد،از ایمپلنت استفاده میکنیم که به صورت جراحی ویژه،در داخل مطب دندانپزشک با بی حسیه موضعی صورت میگیرد.

 

ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت

ایمپلنت دندان علاوه بر زیبا تر کردن چهره و لبخند،لذت دوباره ی خوردن غذا را به ما میبخشد،چون  دیگر میتوانیم درست غذا را بجویم و طعم غذا را بهتر حس کنیم و همینطور میتوانیم با خیال راحت استیک،آجیل و سیب بخوریم،همچنین دیگر هضم بهتری داریم و از مشکلات هاضمه در امان میمانیم، ایمپلنت بر خلاف دندان مصنوعی که ظاهر غیر طبیعی به ما میدهد،اعتماد به نفس ما را افزایش میدهد زیرا صورت را زیباتر و جوانتر نشان میدهد.

ایمپلنت،دهان را تثبیت میکند،دندانهای مجاور را سالم نگه میدارد و از تحلیل استخوان فک بر اثر مرور زمان جلوگیری میکند.ایمپلنت نمیگذارد فشار روی دندان های باقی مانده وارد شود،او بار را،بر روی دندان ها کاهش میدهد  و موجب میشود دندان های طبیعی مقاومت خود را حفظ کنند،همچنین کیفیت استخوان دندان با وجود ایمپلنت حفظ میشود و استخوان فک همیشه یکنواخت میماند ایمپلنت دچار پوسیدگی نمیشود اما باید حداقل سالی یکبار برای جرمگیری به دندانپزشک مراجعه کرد.

 

چه کسانی میتوانند از ایمپلنت استفاده کنند؟

برای استفاده از ایمپلنت سلامتی کامل بدن و همچنین داشتن استخوان فک و لثه سالم ضروریست و فردی که لثه یا نواقص استخوانی ناشی از کیست داشته باشد،یا دچار عفونت های مزمن باشد،ایمپلنت گزینه مناسبی  برای فرد نمیباشد . همچنین،بیمارانه ضعفه ایمنی و افرادی که دچار بیماری ساییدن دندان ویا دیابت هستند و افرادی ک اعتیاد به الکل و مواد مخدر،از جمله تنباکو و توتون دارند،از موفقیت خود در ایمپلنت میکاهند.

همینطور،بیمارانی که رادیو تراپی داشته اند باید توجه کنند به مدت ۲ سال نباید ایمپلنت انجام دهند.

یکی از خدمات دندانپزشکی فرایش ایمپلنت دندان می باشد که توسط متخصص ایمپلنت و جراحی لثه با استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی با لیزر صورت می گیرد همانطور که در مطالب قبلی گفته شد دندانپزشکی با لیزر همان دندانپزشکی بدون درد بوده و در دندانپزشکی کودکان هم مورد استفاده قرار می گیرد

شما عزیزان میتوانید جهت نوبت دهی و مشاوره تکمیلی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۰۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*