جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه با لیزر یکی از مهمترین خدمات دندانپزشکی می باشد که در آن لثه و آسیب های لثه را درمان کرده و در پروسه جراحی لثه بسیار موثر می باشد در ادامه میخواهیم توضیحاتی در مورد علائم مشکلات لثه ای و همچنین جراحی لثه با لیزر مطالبی را ارائه دهیم.

قطعا یکی از نکات کلیدی زیبایی انسان لبخند است که با وجود دندان سالم امکان پذیر است، اما آن چه مسئولیت این زیبایی را بر عهده دارد لثه است،لثه از دندان ها محافظت می کند و وظیفه استحکام دندان ها را بر عهده دارد و در طول عمر دندان ها و زیبایی آن بسیار موثر است لثه بافتی است که در غشاء مخاطی دهان و در بالای آرواره قرار گرفته است.

لثه دارای رنگ صورتی روشن است و عضو حساس بدن ماست و تمایل زیادی برای خونریزی دارد پس برای حفاظت از آن باید بسیار کوشا بود،با ۳ بار مسواک در روز و هر۶ ماه یکبار جرم گیری کردن میتوان از آسیب های آن جلوگیری کرد.

آسیب های لثه ایی

از نظر علم دندانپزشکی بیماری لثه در هر سنی میتواند ایجاد شود اما در بزرگسالان بیشتر قابل مشاهده است.

ابتدایی ترین چیزی که باعث میشود تشخیص دهید لثه در معرض آسیب است یا آسیب دیده است خونریزی آن بر اثر مسواک زدن و گیر کردن مواد غذایی در هنگام غذا خوردن،حساس شدن دندان بر سرما و گرما است.

و با متورم شدن قسمت قدامی بالا و پایین لثه،تغییر رنگ آن به قرمز تیره و یا جدا شدن آن از استخوان مجاور،می توان به راحتی فهمید که بیماری لثه در میان است و در نزدیک ترین زمان فرد باید به دندانپزشک مراجعه کند.

با رعایت بهداشت و استفاده مکرر از مسواک میتوان از خطر های احتمالی آن دوری جست،گاهی با یک جرمگیری ساده میتوان لثه ی  بیمار را نجات داد پس جرمگیری را در برنامه ی زندگی خود جای دهید.

از عمده ترین مشکلات در بافت لثه التهاب و عفونت لثه است.وقتی مواد غذایی مرتبا از دندان پاک نشوند و این روند ادامه پیدا کند پلاک ها که همان باکتری ها هستند به شیار لثه راه پیدا میکنند و منجر به جرم میشوند جرم هم عامل آسیب های شدید به لثه میباشد،التهاب لثه در مرحله اول قابل رویت نیست  و به صورت خاموش است اما با گذشت زمان خود را نشان میدهد،وقتیم که نشان دهد وضعیت بحرانی را برای فرد به وجود می آورد،جرم در زمان خاموشی خود مشغول خوردن استخوان دندان با استفاده از عفونت است.این استخوان خورده شده هم با مرور زمان دندان را لق میکند به یاد داشته باشید که هیچگاه دندان بدون وجود آسیبی در لثه لق نخواهد شد.

علائم مشکلات لثه ای

از دیگر علائم لثه فاصله افتادن بین دندان هاست که وجود عفونت های زیاد را هشدار میدهد.بوی بد دهان هم جزء علائم اولیه مشکلات لثه میباشد بویی که با چند بار مسواک زدن ازبین نمیرود که علت آن ناشی از وجود عفونت است.

ما اگر از التهاب لثه آگاهی پیدا نکنیم و چکاپ دندانی را انجام ندهیم عفونت منجر به التهاب شدید میشود که خود این مشکل نیاز به جراحی دارد  اما اگر  فردی این مرحله از درمان هم نگذراند،عفونت منجر به لق شدن دندان فرد میشود و فرد باید از پیوند لثه استفاده کند،باز فردی که در این شرایط هم به مداوای لثه نپردازد  و لثه را رها کند دیگر موردی جز کشیدن دندان برایش نیست.

پس با چکاپ کردن لثه مشکل لثه را درمراحل اول اصلاح کنید وگرنه باید با روش های جراحی به سراغ آن بروید.

جراحی لثه

در جراحی لثه بخش های آسیب دیده ترمیم ویا حذف میشوند و با این کار امکان رشد مناسب سایر اجزا لثه فراهم میشودعلاوه بر این گاهی اوقات لثه نیاز به پیوند بافت جدید پیدا میکند که باید جراحی شود.

در جراحی لثه نجات دادن دندان ها هدف اصلی است زیرا سلامت دندان زیر نظر لثه ی سالم قرار دارد.

از دیگر کارهای جراحی لثه را میتوان به زیباسازی لثه اشاره کرد که پیوند لثه با گرفتن نمونه ایی از سقف دندان و در کنار قرار دادن لثه در اطراف دندان میتواند انجام گیرد.

جراحی لثه به صورت های مختلف صورت میگیرد اما بهترین روش و تضمینی ترین روش،روش جراحی لثه با لیزر است.که امروزه اکثر مردم جهان از ان استقبال میکنند.

جراحی لثه با لیزر

جراحی لیزر یکی از مدرن ترین روش و پیشرفته ترین روش در دنیا است.و با استفاده از  آن میتوان به درمان بافت های نرم و بافت های سخت لثه پرداخت . این روش نیاز به تیغ جراحی،چاقو و دلیر مخصوص ندارد به همین دلیل افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

چون خود به خود بدونه استفاده از وسایل نامبرده شده از ترس و اضطراب بیمار میکاهد.در جراحی لیزر از آب یا اسپری برای ساده تر کردن کار و کاهش درد بیمار استفاده میکنند.

جراحی لیزر هیچ فشار و لرزشی  به بافت وارد نمیکند فقط اشعه را از نور به بافت ها می تاباند و انرژی خود را منتقل میکند

در جراحی لثه فرد خون بسیار کمی از دست میدهد. لیزر روشی بسیار دقیق به شمار میرود به صورتی که بافت های سالم تا حد زیادی دست نخورده باقی میمانند و فقط بافت های آسیب دیده را ترمیم یا از بین می برد.

لیزر تمامی میکروب های لثه را از بین میبرد و با این کار باعث استحکام دندان میشود و از جراحی لثه با لیزر میتوان برای زیبا سازی لبخند هم استفاده نمود او بسیار دقیق میتواند لثه را تغییر شکل دهد و بدون ایجاد خطر و آسیب،ظاهر و زیبایی لثه و دندان را درست کند.

در ضمن،لیزر درمانی،برای افرادی که ترس از دندانپزشکی دارند کاملا تضمینی است، با لیزر دردو ناراحتی های لثه کاملا از بین میرود و بعد از استفاده از آن فرد مشکلات پس از جراحی  از قبیل درد ،تورم و بخیه شدن را ندارد و این امتیاز بسیار مثبت برای لیزر است.

به علت این فواید هاست که این روش مورد استقبال عموم واقع شده است.

هزینه جراحی لثه

هزینه جراحی لثه به روش لیزر،بستگی به نوع ناراحتی لثه و نوع درمان دارد که پزشک مربوطه میتواند شما را در این قسمت به خوبی آگاهی بخشد.در صورت بیمه بودن هم باید با موسسه بیمه خود تماس حاصل کنید تا از قرار گرفتن جراحی لثه زیر پوشش بیمه مطلع شوید.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*