حقيقتی تلخ درباره ي مسواك

کشیدن دندان در تهران

حقيقتی تلخ درباره ي مسواك

شايد ندانيد هر روز صبح كه مسواك مي زنيد، چه چيزي به دندانه هاي مسواكتان چسبيده است. پروفسور Sharon Cooper از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه فلوريدا مي گويد: هرگاه مسواك را وارد دهانتان مي كنيد، ممكن است ميكروب هاي دهان، مسواكتان را الوده كنند.
پروفسور Cooper گفت:ويروس ها و باكتري هاي موجود در دهان فرد الوده مي توانند به دندانه هاي مسواك انتقال پيدا كرده و براي هفته ها روي سطح ان باقي بمانند و موجب بيماري شوند. حتي ارگانيسم هاي مفيد هم مي توانند باعث بيماري شوند به خصوص اگر از طريق يك جراحت، زخم يا بريدگي به بافت لثه نفوذ كرده باشند.
انجمن دندانپزشكي امريكا در رابطه با نگه داري از مسواك گقته است که لزومي ندارد مسواك دريك بسته بندي استريل نگه داری بشود دیگر سلامت آن تضمین شده است زيرا ممکن است که مسواك زماني به باكتري الوده شود كه از جعبه بيرون اورده شود.

مسواكتان را تميز نگه داريد:

ممكن است خيلي به فكر تميز كردن مسواكتان نباشيد زيرا هر روز ان را خيس كرده و براي تميز كردن دندانتان از ان استفاده مي كنيد.هرچند تميز كردن مسواك هم مهم و هم راحت است.

مسواك را شستشو دهيد:

مواد زايد باقي مانده روي مسواك را زير شير اب بشوييد.اگر دچار بيماري جسمي يا نقص ايمني هستيد مسواك را با دهان شويه ضد باكتري يا مايع ظرفشويي بشوييد.
سعي كنيد مسواك را عمقي بشوييد:
روشهاي مختلفي براي استريل كردن مسواك وجود دارد كه يكي از انها استفاده از اشعه فرا بنفش براي از بين بردن ميكرو ارگانيسم ها است.

به طور صحيح از ان نگه داري كنيد:

بعد از استفاده، مسواك خيس را در كابينت و دراور يا قفسه حمام قرار ندهيد. ان را به طور عمودي در قفسه يا جعبه نگه داري كنيد محلي كه مسواك بتواند در انجا خشك شود. درپوش مسواك بايد طوري باشد كه هوا بتواند به راحتي بين مسواك و در پوش جريان پيدا كند و مانع از رشد قارچ ها شود .نبايد در پوش به طور كامل بسته و كيپ باشد زيرا نبود هوا باعث رشد باكتري ها‌ي بي هوازي مي شود.
چه وقت مسواك را دور بيندازيم؟ تا چه مدت مي توان از مسواك استفاده كرد كه عوامل بيماري زا در ان رشد نكنند?
زمان شروع استفاده از ان را به خاطر بسپاريد. مسواك هايتان را هر ۳-۴ ماه يك بار و هنگامي كه نشانه هاي فرسودگي را در ان مشاهده كرديد تعويض كنيد. دندانه هاي كهنه ي مسواك، دندان ها و لثه را به خوبي تميز نمي كنند.

مسواكتان را با ديگران شريك نشويد:

ايا تا به حال وسوسه شده ايد كه مسواكتان را به يكي از اعضاي خانواده قرض دهيد؟ به هيچ وجه اين كار را نكنيد. زيرا اين كار سبب انتقال بزاق و باكتري ها شده و حتي منجر به پوسيدگي دندان مي شود. پوسيدگي دندان يك بيماري عفوني است كه يكي از عوامل ان شريك شدن مسواك با ديگران است.

برخی از خدمات دندانپزشکی مدرن ما عبارتند از : داندانپزشکی با لیزر ، دندانپزشکی کودکان ، جراحی لثه ، ایمپلنت  ، ارتودنسی ، کامپوزیت دندان ، بیلیچینگ  ، لامینت ونیر ، دندانپزشکی بدون درد و … بروی لینک های می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید یا می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل کنید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*