داروی موکوسل چیست و آیا درمان دارد؟

داروی موکوسل

در پاسخ به سوال موکوسل چیست باید بگوییم موکوسل به کیست پر از  مایع و متورم گفته میشود که در لب و یا داخل دهان ظاهر میگردد این مشکل میتواند علی رقم درد آور بودن خود ظاهر افراد را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد  و بسیار آزار دهنده می باشد .

ما  در این مقاله برای اطلاع رسانی بیشتر به شما عزیزان  اطلاعاتی راجب موکوسل و  داروی موکوسل را به شما عزیزان می رسانیم با م در ادامه مطالب همراه باشید

 

موکوسل

 

موکوسل معمولا در لب پایینی بیشتر خود را نشان میدهد اما محدودیتی در  دهان ندارد و ممکن است در همه جای  دهان ظاهر گردد .

موکوسل عموما بدون درد ظاهر میگردد وعذاب های ظاهری و غیر طبیعی بودن را به همراه دارد اما اگر درمان نگردد  جزء بیماری های دائمی شده و درد های زیادی را به همراه خود دارد بنابراین توصیه میشود که افراد موکوسل را حتما جدی بگیرد و برای درمان آن در اسرع وقت اقدام نمایند تا هرچه زودتر از بین برده شود .

موکوسل میتواند با تورم زیاد ، تغییر رنگ و ضایعات یک سانتی متری ظاهر گردد و در صورت  تداوم و درد آور بودن خود حساسیت پذیر ، مایل به سفید شدن و زخم های گرد شود .

 

داروی موکوسل

 

علت پدید آمدن موکوسل آسیب دندان ها می باشد که  آسیب به حفره دندان را در بر دارند  و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان نیز از  عوامل به وجود آورنده آن  می باشد  .

متاستفانه داروهایی برای از بین بردن دائمی موکوسل وجود ندارد و ممکن است برخی از دارو ها تنها تورم آن را کاهش دهند که افراد بعد از گذشت زمان کوتاهی دوباره شاهد  عود این مشکل گردند  .

ما تنها میتوانیم به شما راهای پیشگیری از به وجود آمدن موکوسل را نشان دهیم و آن هم در قدم اول رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد  و استفاده از خمیر دندان های استاندارد و مناسب  میتواند جلوگیری کننده باشد ، و توصیه میشود افراد  از جویدن و گزیدن لب بپرهیزند ، آرام جویدن غذا ها نیز در پیشگیری از موکوسل موثر می باشند .

 

داروی موکوسل

 

درمان موکوسل و داروی موکوسل

 

از اولین اقدامی که شما باید پس از رویت موکوسل  بر لب و دهان خود انجام دهید مراجع به دندانپزشک و جراح لثه باشد زیرا که آنها  در این خصوص متخصص  بوده و با معاینه دقیق  خود میتواند بهترین درمان را برای مشکل شما انجام دهد .

بنابراین با  زودتر رفتن نزد متخصص لثه و طولانی نکردن دوران بیماری میتوانید نتایج درمان خود را زودتر کسب نمایید .

شاید در این خصوص از درمان های خانگی و دارویی موکوسل  چیزی شنیده باشید اما حقیقت این است که این موارد  تنها جنبه خاموش کننده جزئی را درند و پس از مدت زمان کوتاهی دوباره شاهد تورم شدید مخاطی خواهیم بود .

 

در حال حاظر تنها درمان موکوسل در دست جراح لثه می باشد .

جراح در جراحی لثه با معاینه دقیق خود  اقدام به درمانی بدون درد  و کاملا فوری برای مشکل می کند و آن را در کمترین زمان ممکن  کاملا درمان می نماید که این درمان از طریق لیزر امکان پذیر است که تنها در یک جلسه بدون صرف زمان طولانی ، بدون هیچگونه درد و خونریزی پایان می پذیرد .

درواقع لیزر با تابیدن اشعه خود بر موکوسل آن را ریشه کن میکند که مقدار لازم تاباندن آن بسته به اندازه موکوسل بوده که توسط جراح لثه  هدایت می شود .

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*