درمان تحلیل لثه چیست و هزینه آن چقدر است؟

تحلیل لثه

تحلیل لثه یکی از مشکلات دخان و دندان می باشد که در کلیه دندانپزشکی ها درمان نمی شوند در ادامه میخواهیم در مورد جراحی لثه توضیحاتی را ارائه دهیم

لثه ، عضوی در بدن است که سلامت دندان ها و دهان را به خود اختصاص داده است و اگر بخشی از لثه آسیب ببیند و درمان نشود آسیب به بقیه لثه سرایت میکند و از همه مهم تر اینکه سلامت دندان ها به خطر میوفتد و در نهایت دهان نیز درگیرمیشود .

یکی از آسیب های جدی لثه ایی که سلامت دندان را در وحله اول به خطر می اندازد و زیبایی ظاهر شخص را نیز در برگیرد ، تحلیل لثه می باشد . در این مقاله راجب درمان تحلیل لثه صحبت خواهیم کرد .

 

 تحلیل لثه

 

زمانی که بافت لثه از دندان عقب نشینی میکند ، تحلیل لثه  صورت میگیرد .تحلیل لثه موجب مشکل در تکلم  میشود و همچنین مشکلات ظاهری را در بر دارد  و مهم ترین نکته اینکه در پیشرفت آن موجب لق شدن دندان ها خواهد شد .

با تحلیل لثه ، حساسیت در دندان های فرد ایجاد می شود  که هرچه بیشتر از زمان تحلیل لثه بگذرد  ، امکان لق شدن دندان ها بیشتر میشود  و در نهایت موجب از دست دادن دندان های فرد میشود  و نکته ی مهم اینکه این بافت های تحلیل شده خود به خود و با دارو ، باز سازی مجدد نمیشوند و راه درمان تحلیل لثه ، جراحی می باشد .

گاهی تحلیل لثه بر استخوان اطراف ریشه  اثر می گذارد که متاستفانه موجب تحلیل استخوان خواهد شد .

 

درمان تحلیل لثه

 

درمان تحلیل لثه

 

در قدم اول و در درمان لثه ، ابتدا عفونت ها و باکتری ها را حذف و تمیز میکنند . به اینگونه که ناحیه ی تحلیل رفته را  به صورت عمیق تمیز و جرمگیری می کنند و بعد ریشه را برا بیماران صاف می کنند  و تمامی جرم ها و پلاک ها را از دندان و خط لثه حذف می کنند  و سطح ریشه و پلاک را صاف واهند کرد تا به باکتری ها اجازه راه یافتن دوباره و رشد مجدد ندهند .

در مواقعی که  ضخامت لثه از حد لازم کمتر شود  و تحلیل لثه صورت گیرد ، درمان تحلیل لثه ، باید از طریق درمان با پیوند بافت صورت گیرد .

در درمان تحلیل لثه به روش پیوند بافت  گاهی فقط در ضخامت لثه ، تغییر ایجاد میشود و ضخامت افزایش می یابد به گونه ایی که سطح ریشه دندان بدون پوشش می ماند .در برخی جراحی ها هم روش دیگیری را بر میگزیننند  به طوری که ، سطح ریشه را پوشش می دهند  و بر ضخامت بافت لثه نیز  افزایش ایجاد می کنند .

انتخاب این روش ها بستگی به اندازه  تحلیل رفتگی لثه  و تشخیص متخصص دارد که کدام درمان را برای بیمار برگزیند .

برای درمان تحلیل لثه ، به روش بافت پیوند  از بافت های  مختلفی برای پیوند لثه  استفاده می کنند  ، از جمله :

بافت لثه ی خود بیمار که به آن اتوگرافت می گویند  . این روش بهترین روش معتبر ترین روش برای پیوند بافت می باشد زیرا از لثه خود بدن فرد است و با سخات بیولوژیک بدن فرد سازگاری دارد و هیچگونه مشکلی برای بیماران به همراه ندارد .

روش بعدی ، آلوگرافت است بافت انسانی ایی که  باید آماده سازی شود  و بعد مورد  استفاده قرار گیرد .

مورد بعدی ، استفاده از بافت لثه ی حیوانی است که زنوگرافت نام دارد مانند بافت لثه ی گاو که پیوند ان بر لثه ی انسان دچار مشکل  نخواهد بود .

روش آخر  پیوند بافت های شیمیایی است که در کارخانه ها تولید میشود .

روشی که توصیه میشور روش اتوگرافت می باشد .

درمان تحلیل لثه در کلینیک فرایش توسط جراح لثه و ایمپلنت انجام می شود. شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید

 

هزینه درمان تحلیل لثه

 

هزینه درمان تحلیل لثه ، بستگی به شرایط مختلفتی دارد و بر طبق زوایای بسیاری مورد محاسبه قرار میگیرد زیرا هزینه درمان هر فردی نسبت با فرد دیکر متغیر است . بهترین راه برای پی بردن به هزینه ی درمان شما ، مراجع به متخصص مربوطه است تا در جلسه معاینه هزینه را به اطلاع شما برسانند .

درمان تحلیل لثه در کلینیک فرایش توسط جراح لثه و ایمپلنت انجام می شود. شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*