دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال این امکان را به ما میدهد که بدانیم چگونه و با چه روشی از دندان  های شیری فرزندانمان مراقبت کنیم. در این بخش قصد داریم خدمات تخصصی دندانپزشکی اطفال را برای شما عزیزان معرفی کنیم

خوشبختانه امروزه همه انسان ها به فوائد دندان پی برده اند بنابراین در حفظ و نگهداری از آن کوشا هستند.دندان شیری از جمله عضو آینده ساز بدن است. بدین صورت که پوسیدگی از آن موجب آسیب به لثه و در نهایت داشتن،دندان دائمی بی کیفیت میشود همچنین در صورت اهمیت ندادن به دندان شیری موجب کجی دندان های دائمی و نا مرتبی آنان میشویم.

 

 

دندانپزشکی اطفال

دندان پزشک عمومی میتواند با گرفتن ۲ یا ۳ سال آموزش های لازم تخصص دندانپزشکی اطفال خود را بگیرد و در این بخش فعالیت کند.

دندانپزشکی اطفال،از کودکان تا نوجوانان را درمان میکنند و شاخه ایی از دندانپزشکی می باشد.در دندانپزشکی اطفال به صدمات بیماری ها و پیشگیری از وقوع آن ها می پردازند تا کودکان رشد خوبی داشته باشند.

دندانپزشکان اطفال اهمیت زیادی برای پوسیده شدن دندان ها قائل هستند زیرا معتقدند عواقب زیادی در بزرگسالی برای آن هادر بر دارد،چون باعث میشود کودکان  عملکرد درسی پایین داشته باشند و دارای روابط اجتماعی ضعیفی باشند.

اما آن چه که در ابتدای کار مهم است ،این است که محیط دندانپزشکی کودکان چگونه باشد و دوم،نوع برخورد دندانپزشک است که اهمیت دارد .

مسئله ایی که بسیار وجود دارد و مشکل ساز است ترس از دندانپزشکی میباشد که در کودکان بیشتر است و اگر ترس رفع نشود و کودک درمانی همراه با ترس را تجربه کند در بزرگسالی هم از رفتن به دندانپزشکی امتناع میکند و در نهایت سلامت خود و دندان خود را به خطر می اندازد.

نکته ایی که برای رفع این مشکل باید در نظر گرفت محیط دندانپزشکی اطفال است که باید محیطی آرام و زیبا برای کودکان باشد.استفاده از رنگ های شاد برای این مکان الزامی است همچنین مکانی مخصوص برای بازی کودکان،باید در نظر گرفت  به گونه ایی که کودک محیطی حوصله سربر و کسل کننده را لمس نکند.دندانپزشکی اطفال باید دکوراسیونی کودکانه و جذاب داشته باشد.رعایت این نکات باعث میشود کودک به محیط جذب شود و محیط را دوست داشته باشد،این اولین قدم برای ریختن تمام ترس و استرس از محیط دندانپزشکی است که رفع میشود و درمانی بهتر را خواهد داشت. و اما نکته ی دیگر،اخلاق پرسنل دندانپزشکی و خود دندانپزشک است که باید رفتاری مهربانانه و دلسوزانه مناسب کودکان داشته باشند تا کودک احساس راحتی کند و با خیال راحت روند درمان را ادامه دهد.وقتی کوک ترسی نداشته باشد و درمان خوبی را تجربه کند همیشه به مراقبت دندان خود تا بزرگسالی میپردازد و دندان مرتب و سالم را دارا میباشد.

 

دندان شیری در دندانپزشکی اطفال

 

دندان شیری بسیار قابل اهمیت است زیرا این دندان تکلم درست کودک را در پی دارد و موجب می شود کودک غذا را درست بجود و در نهایت هضم درست و گوارشی سالم داشته بشد و نکته ی مهم تر دندان شیری فضای مورد نیاز برای رشد دندان های دائمی را فراهم میکند دندانپزشکان اطفال هم برای سلامت دندان شیری تلاش میکنند و حفظ در سلامتی آن دارند تا زمانی که شروع به ریختن نکنند.باید توجه داشت بعد از رویت اولین دندان کودکان را هر ۶ ماه یکبار  به دندانپزشک اطفل برد تا معاینه شوند، تا  سلامت و مراقبت از دندان های آن ها مورد برسی قرار گیرد.

اگر علائم پوسیدگی، دندان شیری کودکان را مشاهده کردیم باید به دندانپزشک اطفال مراجع کنیم تا از عفونت دندان کودک جلوگیری کند.اگر دندان عفونت کرد دکتر آن را ترمیم میکند و اگر پوسیدگی عمیق باشد دندانپزشک، عصب کشی پالپوتومی برای بیمار انجام میدهد.خوشبختانه  با ترمیم دندان شیری میشود سلامت دندان کودک را به آن برگرداند و موجب رویش منظم،مرتب و زیبای دندان دائمی کودکان شد. توجه داشته باشید که بیهوشی در دندانپزشکی کودکان موضوع بسیار مهمی می باشد و عوارض های بسیاری دارد

 

دندانپزشک اطفال

 

خدمات تخصصی دندانپزشکی اطفال

این خدمات شامل،فیشورسیلنت که همان شیار بند است،فلورایدتراپی،ترمیم های پیشگیرانه،پالپوتومی و پالپکتومی،عصب کشی و درمان ریشهدندان های شیری،روکش،ترمیم و فضا نگهدار می باشد.

_فلوراید تراپی فلوراید، دندان ها را در مقابل حملات اسیدی مقاوم میسازد و از ابتلا به پوسیدگی دندان ها تا حد زیادی جلوگیری میکند.

 

_فیشورسیلنت

این روش برای افزایش مقاومت دندان و پیشگیری از پوسیدگی برای زمان طولانی می باشد.در این شیار های عمیق و منافذ سطح دندان با مواد همرنگ دندان پوشانده میشود وبا این روش میشود از ۷۰درصد پوسیدگی ها جلوگیری کرد.

 

_فضانگهدار

دندان شیری اگر زود بیوفتد دندان های کناری به سمت فضای خالی می روند و باعث میشوند دندان های دائمی رویشی نامرتبی داشته باشند و یا اگر دندان شیری دیر تر بیوفتند موجب تاخیر رویش و کج شدن دندان های دائمی میشود.بنابراین با مراجع نزد دندانپزشک پس از افتادن زود هنگام  دندان شیری با قالب گیری و ساخت فضانگهدار توسط دندانپزشک رویش منظم دندان ها تضمینی می شوند.

 

_روکش دندان شیری

برای جلوگیری از آسیب دندان های شیری بر روی دندان ها روکش مخصوص فلزی میچسبانند تا از شکنندگی و پوسیدگی دوباره دندان جلوگیری شود.

 

با معاینه هر شش ماه یکبار دندان کودک توسط متخصص اطفال  در محلی مناسب و رفتار و تخصص والا،میتوان از آسیب های فعلی و آینده دندان و زیبایی کودک محافظت کرد .دندان عضوی گرانبهاست،با انتخاب درست دندانپزشک اطفال و هزینه دندانپزشکی کودکان مناسب، سلامت و زیبایی را به کودکان خود هدیه دهید.

 

کلینیک دندانپزشکی ما تخصصی ترین و بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان می باشد و کلیه خدمات دندانپزشکی کودکان توسط متخصص دندانپزشکی اطفال انجام می شود. شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

 

 

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*