دندانپزشک اطفال و کودکان

دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال و کودکان : یکی از مهم ترین نعمت های انسان دندان است، فرقی ندارد کودک باشید یا بزرگسال باید به دندان های خود اهمیت دهید و سلامت دندان تان را در الویت قرار دهید زیرا در صورتیکه بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید قطعا در آیندهه با مشکلاتی مواجهه خواهید شد

دندان کودکان

این عضو مهم بدن،در تمام طول عمر مورد نیاز جدی ما قرار میگیرد و ما باید از زمان کودکی با استفاده از آموزش صحیح و کنترل سلامت دندان شیری از طریق بهداشت و مراقبت درست دهان و دندان به حفظ سلامتی و دوری از خراب شدن آن بپردازیم زیرا ضامن سلامت دندان در بزرگسالی سالم بودن دندان  درکودکیست،دندان شیری بسیار دارای اهمیت است، دندان شیری سالم موجب راحت تر جویدن غذا و در نهایت بهتر هضم شدن غذا میشود که از این طریق، جذب ویتامین های مورد نیاز بدن هم بهترصورت میگیرد.

دندان پزشک کودکان و اطفال قدم های فراوانی برای سالم بودن دندان شیری برداشته اند و به این مسئله پرداخته اند و موجب پیشرفت های فراوانی در سلامت دندان کودکان و دندانپزشکی آن شده اند.

 

دندانپزشک اطفال و کودکان

دندانپزشکان عمومی بعد از ۲ تا ۳ سال دیدن، آموزشات کافی و کارآموزی برای تخصص دندانپزشکی کودکان و اطفال تخصص خود را در این زمینه میگیرند و شروع به فعالیت خود میکنند.

دندانپزشک اطفال و کودکان ،از کودکان تا نوجوانان را مورد درمان قرار میدهند و از بیماری دهان و دندان کودکان جلوگیری میکنند و اثری پیشگیرانه برای دندان ها دارند تا موجب سلامت دندان های کودکان در بزرگسالی شود.دندانپزشک اطفال و کودکان مهم ترین چیزی که باید در کار خود در نظر بگیرد رفتار است.او باید بتواند با رفتار خوش و ماهرانه ی خود ترس را از کودکان دور کند،دندانپزشک اطفال و کودکان نیازمند یک علم وانشناسی در این زمینه است و دندانپزشک اطفال و کودکان بهتر است که این علم را دارا باشد تا بتواند در مقابل بد رفتاری ها و ترس کودکان صبوری کند و کودک را کاملا آرام و مهار کند.

دندانپزشک اطفال باید در برخورد اول و هنگام معاینه،برخوردی کاملا صمیمی و دوستانه با کودک داشته باشد و با راهنمایی های دلسوزانه و صمیمانه از دندان و نحوه ی معاینه دندان برای کودک بگوید و بعد با صمیمیت دندان کودک را معاینه کند و در صورت لزوم به درمان کودک با ظرافت و مهارت و روحیه ی عالی بپردازد.

 

در کلینیک ما بخش ویژه ای برای دندانپزشکی اطفال وجود دارد که فضای آن کاملا کودکان طراحی شده و هیچ شباهتی به اتاق های دندانپزشکی ندارد که کودک شما دچار استرس و اضطراب شود علاوه بر آن کلیه خدمات دندانپزشکی کودکان توسط دندانپزشک اطفال انجام می شود

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

دندانپزشک اطفال و کودکان

ویزگی های دندانپزشک کودک

دندانپزشک اطفال و کودکان باید دارای مدیریت باشد او باید بتواند رفتار و محیط کاملا مناسبی برای کودکان و اطفال ایجاد کند تا استرسی برای کودکان ایجاد نشود .زیرا کوچکترین خاطره ی بدی از دندانپزشک و دندانپزشکی در کودکان ،علاوه بر اینکه درمان را سخت میکند موجب ترس کودک در بزرگسالی نسبت به دندانپزشکی میشود و فرد سلامت دندان خود را به خطر می اندازد و از رفتن به دندانپزشک اجتناب میکند.

دندانپزشک اطفال و کودکان ، نحوه صحیح مسواک زدن را به کودکان آموزش میدهد و بعد به معاینه دندان های کودک میپردازد .دندان شیری در سلامت انسان بسیار مفید و ارزشمند است زیرا تکلم کودک و جویدن و هضم درست کودک را به همراه دارد و همچنین اگر دندان شیری ایی پوسیده شود لثه را نیز بیمار و عفونی میکند و در نتیجه موجب رشد دندان دائمی ایی خراب و بی کیفیت میشود و همچنین نامرتبی و کج بودن دندان های دائمی را برای انسان ایجاد میکند.

بنابراین تاکید بر داشتن دندان شیری سالم است و باید هر ۶ماه یکبار کودکان را دندانپزشک اطفال  و کودکان سپرد تا با معاینه متخصص اگر مشکلی بود به موقع حل شود و درمان مخصوص کودک صورت گیرد و از خطرات و آسیب احتمالی آن پیشگیری شود.

 

چه زمانی باید به دندانپزشک اطفال مراجعه کنیم؟

اگر دندان کودکان عفونت کرده باشد و پوسیده شده باشد.دندانپزشک اطفال و کودکان ،دندان را برای کودکان عصب کشی پالپوتومی میکند و دندان را برای کودک ترمیم میکند و امکان رشد دندان دائمی سالم به کودک میدهد.

دندانپزشک کودکان و اطفال درمان های مخصوص به تخصص خود را از قبیل فلوراید تراپی،فیشورسیلنت،ترمیم،پالپوتومی،عصب کشی،درمان ریشه ها،روکش و ترمیم فضا نگهدار ها انجام میدهد.

کوکان را باید از سن یک سالگی هر شش ماه یکبار به دندانپزشک اطفال و کودکان برای معاینه برد تا متخصص از سلامت دندان و دهان کودک مطمئن شود و در صورت لزوم اقدامات لازم را برای درمان دندان ها انجام دهد.

 

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*