روکش دندان و انواع روکش دندان

انواع روکش دندان

روکش دندان برای دندن هایی کاربرد دارد که دچار پوسیدگی و آسیب دیدگی تخریبی شده باشند ،  و یا دندان هایی که حساس  شکننده هستند ترمیم خواهند شد .

پروتز های ثابت که همان روکش می باشند قادر به مستحکم کردن دندان و حفظ مراقبت از آن ها بوده  و ظاهری طبیعی و زیبا را نیز به دندان ها هدیه میدهند بنابراین  روکش دندان هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی را در بر دارد .

 

روکش دندان

 

این روزها روکش دندان یک روش پر کاربرد در دندانپزشکی محصوب میشوند که از انواع متفاوتی نیز برخوردار  می باشند که با توجه به شرایط هر فرد روکش متناسب با آن مورد استفاده انجام میگیرد .

بنابراین متخصص به بررسی کامل شرایط  فرد می پردازد تا  روکش متناسب با شخص را برای او شناسایی کند  و بیمار را در جریان شرایط  روکش برای آن ها قرار دهد  تا از روند  درمانی خود اطلاعات کافی را داشته باشند .

روکش دندان

انواع روکش دندان

 

ارتودنتیست یا پریودنتیست با توجه به شرایط هر فردی روکش متناسب با  شرایط شخص را برای او انتخاب می نماید تا بهترین درمان و بهترین نتیجه را برای شخص داشته باشد ، هدف از انتخاب بهترین روکش برای فرد این است که روکش بتواند رضایت شخص را جلب کند ، سبب آزار برای او نشود و ماندگاری بالا در برابر نتایج عالی داشته باشد .

 

روکش فلزی

 

یکی از روکش هایی که برای درمان موجود است و به طور معمول برای درمان از آن استفاه میشود روکش فلزی خواهد بود که تماما فلز  بوده و با توجه به نوع الیاژ به کار برده شده رنگ های متفاوتی را خواهد داشت .

روکش فلزی ، پوشش کامل دندان را به همراه دارد ، ماندگاری بالایی دارد و موجب آسیب و سایش دندان های مجاور نخواهد شد ، تراش کمتری را نیز در هنگام  به کار بردن در دندان در بر دارد.

اما باید توجه داشته باشید کاربرد روکش فلزی زیبایی دندان ها نخواهد بود ، این روش به دلیل استحکام بالا در دندان های عقب دندان به کار خواهد رفت و جنبه درمانی بالایی را دارند .

 

روکش سرامیکی

 

روکش های سرامیکی به صور چینی پرسلن هستند و کاربرد زیادی خصوصا در زیبایی دندان دارند . روش سرامیکی خود انواع متفاوتی دارد از جمله :

پرسلن کراون

پرسلن کراون  به طور کلی از سرامیک می باشد اما این روش ساختار ضعیفی داشته و مستحکم نخواهد بود و معمولا از آن استفاه نمیشود و پیشنهاد مناسبی نیست .

پرسلن مدرن

این روش نیز  همانند روش قبل می باشد یعنی تماما سرامیک خواهد بود اما به علت استحکام بالای خود کاربرد بیشتری را دارد و مورد استفاده قرار میگیرد  .

 

روکش سرامیکی زیرکونیم

 

این روش  بسیار مستحکم بوده و با توجه به سفیدی خاص خود شباهتی  مشابه با دندان های طبیعی دارد و هیچگونه آسیب و کبودی را به لثه ها وارد نمیکند و قدرت لک پذیری پایینی داشته که بسیار مفید و با کیفیت  واقع میشود و امروزه برای زیبایی دندان ها  از این روکش دندان استفاده میکنند .

 

روکش فلز و سرامیک

 

چرا که هسته مرکزی را از روکش فلز استفاده کرده تا استحکام زیادی را به خود گیرد  و لایه خارجی را سرامیک قرار میدهند تا زیبایی منحصر به فرد و طبیعی  را داشته باشد  بنابراین در روش اسحتکام و محافظت از دندان از طریق روکش فلزی و زیبایی و ظاهر طبیعی دندان ها از روکش سرامیک انجام میگیرد و یک انتخاب عالی و مناسب برای درمان به کار خواهند آمد .

شما با مراجع به متخصص ایمپلنت در کرج و تهران در خصوص استفاده از روکش دندان میتوانید در صورت معاینه و بررسی قرار گرفتن  توسط متخصص ، بهترین پیشنهاد نوع روکش متناسب با شرایط ویژه خود را دریافت کرده و از آن استفاده کنید و از نتایج عالی آن روکش بهره مند گردید .

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تکمیلی با شماره های 02188629607 و 02188629613 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن بتوانند شما را راهنمایی کنند

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*