سفید کردن دندان با لیزر

سفید-کردن-دندان-با-لیزر

سفید کردن دندان با لیزر

سفید کردن دندان و یا بلیچینگ ، میتواند از طریق لیزر نیز انجام گیرد. این روش در دندانپزشکی روشن کردن مینا و عاج دندان را به همراه دارد ، از طریق بلیچینگ و یا سفید کردن دندان با لیزر میتوان در کوتاه ترین زمان ممکن رنگ دندان ها را 2 لی 6 درجه روشن تر کرد . پس اگر دندان های زرد دارید ، استفاده از این روش حتما برای شما توصیه می شود.  در ادامه با دندانپزشکی فرایش همراه باشید.

سفید کردن دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

استفاده کردن از این روش توسط لیزر در دندانپزشکی توسط متخصص انجام میگیرد ، این درمان به این صورت است که ابتدا بلیچ را بر بروی دندان ها قرار میدهند و سپس اشعه لیزر بر روی آن ها تابیده خواهد شد از همین طریق درمان لیزر با سرعت بسیار بالاتری انجام میگیرد ، نتایج به دست آمده از طریق بلیچینگ و سفید کردن دندان با لیزر نسبت به روش ساده نتایج بهتری را دار چرا که ژل بلیچینگ در این روش نسبت به روش دیگر قدرتمند تر می باشد.

ماده بلیچینگ استفاده شده برای لیزر حاوی پراکسید هیدروژن می باشد ، این ماده در دندان تجزیه میشود و اکسیژن حاصل آن به مینا و عاج دندان خواهد رسید ، این فرایند بدون آسیب و تغییر به ساختار دندان انجام میگیرد و تنها مواد رنگی بر روی دندان ها را تغییر رنگ میدهد ، نور لیزر در این فرایند به جذب بهتر پراکسید هیدروژن کمک کرده و به سفیدی بیشتر دندان کمک می نماید.

لیزر در سفید کردن و بلیچینگ دندان انواع مختلفی با نتایج مختلفی را دارد ، در این خصوص دنانپزشک با توجه به شرایط دندان های مراجعین و همچنین شنیدن انتظارات آن ها از مقدار سفید شدن دندان ها توسط سفید کردن دندان با لیزر در میابد که کدام لیزر برای درمان آن ها مناسب تر می باشد.

زمان سفید کردن دندان با لیزر چقدر است؟

اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم سفید کردن دندان ها با لیزر معمولا یک الی یک ساعت و نیم به طول خواهد انجامید. ابتدا برای درمان آماده سازی های اولیه انجام میگیرد و پس از آن فرایند بلیچینگ توسط دندانپزشک انجام خواهد گرفت.

مراقبت ها از لیزر

همانطور که میدانید تابیدن اشعه و پرتو لیزر به سایر بافت ها میتواند آسیب پذیر باشد بنابراین تمامی بافت های داخلی و اطراف دهان باید از تابیدن این پرتو ها حفظ گردند تا آسیب های جدی را نبینند در این خصوص مهارت و حرفه ایی بودن دندانپزشک در این قسمت بسیار مهم است چرا که نمیتواند در هدایت درست کار با دستگاه و نظارت کامل بر درمان را داشته باشد و سایر نقات را بپوشاند و از آن ها محافظت نماید ، استفاده از عینک مخصوص برای دندانپزشک و مراجعین الزامی می باشد.

مزایا

این روش ناراحتی برای بیمار و دندان های آن به همراه ندارد.

نتایج درمان عالی در این روش سرعت بسیار بالایی را دارد .

بی خطر بودن این روش در پژوهش های علمی ثبت گردیده و بی خطر و ایمن می باشد.

بیماران در کمترین زمان ممکن به حد اکثر سفیدی دندان های خود دستیابی پیدا خواهند کرد.

بدون ایجاد حساسیت دندان ها و دارای ماندگاری بالا و نتایج طولانی مدت.

عوارض 

در روش های گذشته شاهد حساسیت شدید دندان ها ، درد های شدید و در مواقعی التهاب لثه بودیم که خوشبختانه شاهد این عوارض بر روش بلیچینگ توسط لیزر نیستیم و میتوانیم به راحتی خطر های احتمالی در این روش را کاهش دهیم پس توصیه میشود خانم های باردار و افراد زیر 16 سال از استفاده این روش اجتناب ورزند .
استفاده از این روش توسط پژوهش ها و مطالعات جهانی بدون عوارض معرفی شده و جای نگرانی را برای افراد به همراه ندارد.

نتایج بلیچینگ با لیزر

برای اینکه دوام درمان شما طولانی باشد هیچ نگران نباشید چرا که از طریق این روش میتوانید دندان هایی سفید به طور همیشگی را دارا باشد به طور کلی این روش دوام بالایی را به خود اختصاص داده است اما میتوان از طریق چند نکته ساده دوام آن را تضمین داد.

شما باید روزی دوبار دندان های خود را توسط خمیر دندان های سفید کننده مسواک کنید ، نخ دندان بکشید و ژل های تجویز شده توسط متخصص را در زمان های تعیین شده مصرف نمایید در این صورت قطعا سفیدی دندان های شما به صورت دائمی خواهد بود.

1 Comment

  1. Hesam دسامبر 26, 2019 Reply

    باسلام خواهشا لیست هزینه ها رو درسایتتون قرار بدین باتشکر

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*