عقب نشینی لثه(شماره۱)

دندانپزشکان برتر تهران

عقب نشینی لثه از دندان به این صورت است که لثه از دندان فاصله می گیرد و این شکاف که ایجاد شده کا را برای تفوذ باکتری ها و عوامل بیماری زا و عفونت زا راحت تر می کند. اگر این شکاف ها در بین لثه و دندان ها درمان نشود بافت استخوان و ساختارهای حمایتی از دندان ها به شدت آسیب خواهند دیدکه در نهایت ممکن به از دست دادن دندان منجر بشود. عقب نشینی لثه از یک مشکل شایع دندان است که به تدریج در دندان رخ می دهد که از اولین علایم ان حساسیت دندان هاست یا ظاهر شدن شکاف های کوچک در خط لثه است. هنگامی که علایم آن را در دهان مشاهده کردید حتما به ملاقات دندان پزشک بروید و به درمان آن بپردازید تا از آسیب های بیشتر جلوگیری شود. عوامل که باعث عقب نشینی لثه می شود؟

بیماریهای پریودنتال. عفونت باکتریایی لثه که بافت لثه و استخوان هایی که از دندان حمایت می کنند را از بین می برد. بیماری لثه عامل اصلی عقب نشینی لثه است.

وراثت، بعصی از افراد بسیار مستعد ابتلا به این بیماری های لثه هستند که در واقع مطالعت نشان داده که ۳۰ درصد از جمعیت افراد میتعد ابتلا به بیماری های لثه هستند صرفنظر از نحوه نگه داری دندان هایشان.

مسواک زدن شدید و نا مناسب، روش های نا مناسب مسواک زدن باعث که با فشار زیاد همراه باشد باعث از بین رفتن مینای دندان و فاصله گرفتن لثه از دندان می شود.

مراقبت نامناسب از دندان ها، مسواک زدن ناکافی و نامناسب، استفاده نکردن از نخ دندان و استفاده نکردن از دهان شویه ضد باکتری باعث می شود پلاک ها در دهان تشکیل شده و بعدا به تارتار (ماده ای سخت که بین دندان ها به وجود می آید و فقط توسط یک دندان پزشک برداشته می شود) تبدیل می شوند که این ترکیبات باعث عقب نشینی لثه می شوند.

تغییرات هورمونی. نوسانات سطح هورمونی زنان در طول عمر یک زن، مانند بلوغ، حاملگی و یائسگی، باعث حساس تر و آسیب پذیر تر شدن لثه ها می شد که باعث عقب نشینی لثه ها می شود.

مصرف دخانیات. کسانی که دخانیات مصرف می کنند بیشتر به پلاک های چسبپنده دچار می شوند که باعث ایجا بیماری های لثه می شود.

دندانپزشکی

مقالان محبوب 

دندانپزشکی با لیزر

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*