عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت

عوارض ایمپلنت

عوارض ایمپلنت یکی از مهمترین نکات در ایمپلنت یا همان ایمپلنت دندان می باشد در این مقاله قصد داریم عوارض ایمپلنت دندان را برای شما عزیزان شرح دهیم با ما همراه باشید.

ساختار سفیدی در دهان است،که نقش پر اهمیتی برای انسان دارد و غدا خوردن،حرف زدن و ادای صحیح کلمات،روند هاضمه و همچنین زیبایی انسان را تحت شعاع قرار مید هد. و بر خلاف تصور باور عموم که جنس دندان را از استخوان میدانند،جنس دندان از بافت است.

کشیدن دندان

عوامل مختلفی از قبیل رعایت نکردن بهداشت دهان،رژیم غذایی نادرست،زمینه های ژنتیک و همچنین گذشت زمان باعث پوسیدگی و عفونت دندان میشوند.

زمانیم که پوسیدگی و عفونت بیش از حد شود،باید دندان را کشید تا به باقی دندان ها صدمه وارد نشود،از دیگر عواملی که  موجب کشیدن دندان میشود،تصادفات شدید یا درگیری های شدت یافته است که فرد دچار شکستی دندان و در نهایت کشیدن دندان میشود.

و اما کاری که نبود دندان با میکند:نبود دندان معضلات جدی ایی برای انسان به همراه دارد و باعث نقص عضو بودن انسان میشود،ابتدا به وضعیت حفره خشک دندان اشاره میکنیم این حفره  در محل کشیده شده ی دندان به وجود می آید و در آن جا لخته خون جمع میشود که ممکن است باکتری های مفید را به جریان خون بسپارد،و این وضعیت برای بیماران قلبی و کبدی بسیار خطرناک است.علاوه بر این،کشیدن دندان در،دراز مدت عوارض زیادی برای فک، دهان و صورت در پی دارد.

معایب کشیدن دندان

که ساده ترین آن از بین رفتن زیبایی صورت است،زیرا دندان نقش مهمی در حفظ حالت لب،دهان و صورت دارد وچون تکیه گاه مناسبی برای عضلات صورت بشمار می آید با کشیدن دندان عضلات وبافت صورت و اطراف دهان به داخل جمع می شود و صورت از زیبایی می افتد و حالت جمع شده و چروکیده به خود میگیرد و فرد را پیرتر نشان می دهد. یکی از نقش های مهم دندان حفظ ارتفاع طبیعی صورت است که با کشیدن دندان این قاعده بهم میریزد.

از مهم ترین ضررهای نبود دندان مربوط به غذا خوردن است که با کشیدن آن فرد توانایی سابق برای جویدن غذا را ندارد و از طعم و لذت کافی بهره نمیبرد،همینطور روند هضم درست صورت نمیگیرد و مشکلات گوارشی به وجود می آید و فرد در تکلم خود دچار مشکل میشود و در ادای کلمات دشواری بسیاری را حمل میکند.

نکته ی بسیار حائز اهمیت این است که فرد با نداشتن دندان تمام اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و از رفتن در محیط های اجتماعی اجتناب میکند زیرا در زیبایی تکلم وغذا خوردن خود احساس ضعف و نقص میکند.

با توجه به این همه مشکلاتی که نبود دندان به همراه دارد باید به دنبال جایگزین کردن آن بود که ایمپلنت راه حلی بسیار مهم ایست که در جهان مورد توجه عموم قرار گرفته است.

 

عوارض ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت

ایمپلنت پیچی است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته،در استخوان فک کاشته میشود این پیچ،به جنس تیتانیوم میباشد و به عنوان ریشه دندان عمل میکند تا بتواند  نگهدارنده ی روکش هایی باشد که جایگزین تاج دندان میشوند،ایمپلنت جایگزین بسیار مناسبی برای جای خالی دندان است و این نقص را ترمیم میکند.

 

عوارض ایمپلنت

قبل از اینکه در مورد عوارض ایمپلنت صحبت کنیم باید به نکات زیر توجه کنید.

باید ۱۴ روز اول،بعد از ایمپلت به بهداشت بسیار توجه کنیم و مرتبا از دهان شویه استفاده کنیم و از کشیدن سیگار بپرهیزیم درغیر این صورت دچار عوارض ایمپلنت میشویم،ما اگر ایمپلنت را در زمان درست و بعد از پایان رشد استخوان فک،انجام دهیم از عوارض ایمپلنت کم میکنیم.

وجود عفونت،خونریزی،تورم و کمی لق شدن دندان از جمله عوارض ایمپلنت است که با مراقبت و انتخاب متخصص درست و کاربلد این عوارض به کم ترین حد خود میرسد.

پلاک های باکتری اگر در لثه ها و اطراف ایمپلنت پخش نشوند ممکن است باعث تورم لثه و حتی شل شدن ایمپلنت شوند.

برای مراقبت از ایمپلنت علاوه بر مسواک،باید مسواک مخصوص ایمپلنت و نخ دندان هم استفاده کرد تا از عوارض ایمپلت جلوگیری کرد.رعایت نکردن بهداشت موجب عفونت پیدا کردن لثه میشود که باعث میشود به عروق خونی لثه صدمه وارد شود پس اگر نمیتوانید بهداشت را دقیق انجام دهید،ایمپلنت گزینه ی مناسبی برای شما نمیباشد چون با عوارض ایمپلنت رو به رو میشوید .

یکی از عوارض ایمپلنت خارج شدن ایمپلنت است،چون در سال اول با چسب موقت چسبانده میشود و دوامش کمتر از چسب دائمی است ممکن است ایمپلنت خارج شود که با مراجعه به پزشک میتوان مجدد از چسب موقت ویا دائمی استفاده کرد.

از دیگر عوارض ایمپلنت  میتوان به لق شدن ایمپلنت اشاره کرد که بر اثرفشار بیش از حد بر روی برخی نقاط دهان بوجود می آید،از دیگر عوارض جزیی ایمپلنت لق شدن دندان کناری ایمپلنت است که بعد از ۳هفته یا یک ماه به حالت عادی برمیگردد.

از دیگر عوارض ایمپلنت که در راز مدت بعد از ۱۵سال بروز میشود،مربوط به امپیلنت های دندان های جلویی میباشد،زیرا نوک دندان های طبیعی،یک تا دو میلی متر پایینتر می آیند ولی نوک روکش سرجایش می ماند و در این حالت باید دندان را مجدد ترمیم نمود.

به طور کلی با رعایت کامل نکات بهداشتی میتوان از عوارض ایمپلنت درامان ماند و ۹۵درصد گزارش شده است که ایمپلنت با موفقیت بوده است.

تماس با ما

در کلینیک دندانپزشکی ما ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت و جراحی لثه انجام می شود و در برخی از مراحل آن از لیزر استفاده می کنند و مزیت آن در تجربه درد کمتر و همچنین نداشتن خونریزی است. همچنین تمام متریال و مواد ایمپلنت در کلینیک ما درجه یک بوده و بهترین کیفیت را در ایران دارد.

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی ، دندانپزشکی کودکان و هزینه جراحی لثه میتوانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*