قیمت و هزینه کامپوزیت دندان

هزینه-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی به عنوان یک درمان مهم خصوصا در رابطه با ترمیم و زیبایی به شمار می رود ، همانطور که همه ما می دانیم داشتن دندان هایی زیبا تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر و چهره ما میگذارد و وجود شکستگی ، بد فرمی و مشکلات ظاهری دیگر در آن اعتماد به نفس ما را تحت تاثیر قرار داده و کاهش می دهد. در ادامه برای بررسی قیمت و هزینه کامپوزیت دندان با دندانپزشکی فرایش همراه باشید.

کامپوزیت یک روش اصلاحی و ترمیمی عالی بوده که حتی میتواند در درمان اصلاح طرح لبخند موثر باشد. یکی از مواردی که برای هر فردی مهم می باشد هزینه درمان مورد نظر خواهد بود و افراد مایل به داشتن هزنیه و نوع قیمت گذاری می باشند که هزینه کامپوزیت دندان نیز از این قائله جدا نبوده و برای افراد مهم می باشد.

نکات کامل برای کامپوزیت

کامپوزیت دندانی درمانی است که به ترمیم دندان های شکسته ، دندان های لب پر شده و یا ترک خورده ، دندان های پوسیده و سیاه شده می پردازد که این درمان ها را توسط ماده خمیری خود به انجام میرساند.

کامپوزیت امروزه طرفداران بسیار بالایی را به واسطه خاصیت زیبایی سازی آن دارد چرا که مواد کامپوزیت زمانی که بر روی دندان ها قرار میگیرد ، اصلاح شکل و لبخند دندان ، لبخند زیبا و سفید و درخشان را برای فرد به همراه دارد.

اگر شما نیز دندان های نامرتب و یا بهم ریخته دارید که ظاهر مناسبی را برای شما ندارد و شما نیز وقت کافی را برای درمانی مانند ارتودنسی ندارید ، با نظر دندانپزشک میتوانید کامپوزیت دندان را انتخاب نمایید و از آن استفاده کنید.

برای زیبا سازی دندان و لبخند سفیدی دندان بسیار اهمیت دارد در همین خصوص کامپوزیت یک درمان عالی در جهت تغییر رنگ در دندان ها برای اصلاح ظاهر آن ها می باشد. کامپوزیت دندان هیچگونه آسیبی برای دندان ها به همراه ندارد و بدون ایجاد تراش و خراش بر روی دندان می باشد و هیچگونه نگرانی و عوارض را برای افراد به همراه نخواهد داشت. البته به این نکته باید توجه داشت که دندان ها پس از استفاده از کامپوزیت نیاز به مراقبت دارند در همین خصوص توصیه میشود افراد بهداشت دندان و دهان خود را به خوبی رعایت نمایند.

انواع کامپوزیت

کامپوزیت های دندان و یا ونیر که برای زیبایی دندان ها به کار می روند انواع متفاوتی را به خود اختصاص داده اند . نوعی از کامپوزیت ها دانه درشت می باشند که دارای مقاومت بسیار بالایی هستند اما پولیش برای این نوع از کامپوزیت سخت خواهد بود در مقابل پولیش دانه ریز دارای پولیش آسان می باشد اما دوام بالایی را به خود اختصاص نداده است.

نوع دیگری از کامپوزیت که نانو می باشد در برابر ساییدگی و فشار کاملا مقاوم است ، پولیش برای آن آسان است و بسیار مناسب می باشد ، نوع دیگری از کامپوزیت موجود است که به توجه به بالا بودن استحکام پس از مدتی کیفیت خود را از دست می دهد.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان را نمیتوان به طور کامل و دقیق بیان نمود ، چرا که هزینه این درمان در دندانپزشکی به شرایط مختلفی بستگی دارد ، شما باید بدانید که هر مدل و جنس از کامپوزیت هزینه متفاوتی را به خود اختصاص میدهد. همچنین کیفیت و مواد کامپوزیت در هزینه دخیل خواهند بود . مورد بعدی تخصص مهارت و سابقه دندانپزشک دخیل خواهند بود مورد بعدی جنس دندان ها و میزان کیفیت و ضخامت آن ها می باشد که بسیار مهم در این امر تلقی میشود.

هزینه روکش دندان و ونیر دندان نیز متفاوت است از روکش دندان برای آسیب های گسترده تر دندانی استفاده میشود و کیفیت و ضخامت دندان ها را بالا می برد. هزینه روکش دندان ها نیز بستگی به نوع و جنس آن ها دارد روکش ها معمولا آلیاژ سرامیک ، فلز . . . هستند که هر کدام هزینه متفاوتی را دارند همچنین نوع دندان ها بر هزینه دخیل می باشند.

بنابراین هزینه کلی کامپوزیت دندان و روکش دندان برای هر فردی در جلسه مشاوره توسط معاینه متخصص ، مشخص شده و به اطلاع مراجعین خواهد رسید .

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*