مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

مدت زمان ایمپلنت دندان

در این مقاله میخواهیم پیرامون ایمپلنت دندان علی الخصوص مدت زمان ایمپلنت دندان در جراحی ایمپلنت مطالبی را به شما ارائه دهیم با ما همراه باشید

 

تعریف ایمپلنت

 

ایمپلنت روشی است ،  برای درمان دندان های از دست رفته و خالی ، که هم بر سلامت شخص و هم بر ظاهر شخص تاثیر گذار هستند .ایمپلنت از طریق پیچی به جنس تیتانیوم در فک وصل میشود و به عنوان ریشه دندان عمل میکند و نگهدارنده ی روکش تاج دندان است.آنچه برای بیماران مهم است مدت زمان ایمپلنت دندان است که چه مقدار فاصله ی زمانی را برای درمان طی میکند.

 

مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان ایمپلنت دندان

 

مدت زمان ایمپلنت دندان بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله اینکه دندان نیاز به پیوند استخوان داشته باشد یا نه ، اگر پیوند استخوان لازم باشد مدت زمان بیشتری برای درمان لازم است . و اگر قبل از ایمپلنت پیوند استخوان  انجام گرفته باشد  بین ۶ الی ۹ ماه زمان میبرد تا مکان برای ایمپلنت آماده شود و اگر پیوند استخوان همراه با ایمپلنت انجام گیرد زمان لازم ۴ الی ۹ ماه می باشد.

بعد از کاشت ایمپلنت نوبت به جایگذاری پروتز است . که در این فاصل ، بین کاشت دندان تا پروتز  یک و نیم الی سه ماه  زمان لازم است  تا در این مدت استخوان فک بتواند جوش ایجاد کند   بدون اینکه حرکت اضافه ایی در آن صورت گیرد  و ایمپلنت بتواند در جای خود سفت قرار گیرد .زمان جوش خوردن بستگی به مقاومت استخوان دارد ،  در فک پایین به دلیل مقاوم تر بودن و با کیفیت تر بودن ۳ الی ۴ ماه  زمان نیاز دارد  و در فک بالا ۴ الی ۶ ماه زمان لازم است .

بعد از گذشت این زمان  جایگذاری پروتز توسط دندان پزشک انجام میشود .نکته ی اصلی در مدت زمان ایمپلنت دندان این است که هر چه تراکم استخوان بهتر و بیشتر باشد  ایمپلنت بهتر  و مقاوم تر داخل استخوان قرار میگیرد  و در نهایت مدت  زمان برای پروتز گذاری  سریعتر می باشد  اما اگر  تراکم ، کم و قدرت پایین باشد تا ۶ ماه امکان دارد زمان طول بکشد  تا  ایپملنت بتواند روی پروتز قرار گیرد .بنابر این کیفیت و تراکم استخوان در مدت زمان ایمپلنت دندان بسیار پر اهمیت است.

مدت زمان ایمپلنت دندان ، ممکن است در برخی از افراد به دلیل کیفیت پایین تراکم دندان ها به چندین ماه طول بکشد که در این فاصله دندانپزشک از طریق پروتز موقت  زیبایی فرد را حفظ میکند.

در طول جراحی ایمپلنت ، مدت زمان ایمپلنت دندان برای کاشت ۳۰ الی ۱۲۰ دقیقه می باشد  که بستگی به شرایط دندانی و دهان بیمار و همچنین تعداد جایگذاری ایمپلنت می باشد  و اگر ایمپلنت  با تغییرات دیگری در دهان و دندان فرد صورت گیرد بر طول مدت زمان آن افزوده خواهد شد.

کلینیک دندانپزشکی فرایش مبتکر ایمپلنت دندان با لیزر می باشد و در این کلینیک ایمپلنت دندان بدون جراحی انجام می شود شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*