مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

در دندانپزشکی به ایمپلنت ، کاشت دندان نیز گفته می شود که با پیوند یک نوع پایه تیتانیوم در داخل استخوان فک قرار گرفته میشود و دندان های جایگزینی بر روی آن قرار میگیرند.ایمپلنت بهترین روش و بالاترین ترین درمان برای دندان ها است.ایمپلنت در سرتاسر دنیا استفاده میشود و جزء درمان اصلی به حساب می آید .فردی که  یک یا چند دندان از دست داده باشد یا به طور کلی هیچ دندانی نداشته باشد میتواند از ایمپلنت استفاده کند.همینطور باید گفت که ایمپلنت،به عنوان محل گیر دندان های مصنوعی نیز استفاده میشود.

 

 

مراحل ایمپلنت دندان

 

مراحل ایمپلنت دندان به این صورت است که در ابتدا دندانپزشک با برسی کردن وضعیت فک از استحکام استخوان ها مطمئن میشود.استخوان ها اگر قدرت نداشته باشد  قبل از انجام ایمپلنت باید استخوان ها را متوقف کرد و پیوند استخوان صورت گیرد و بعد از انجام پیوند استخوان ۴ الی۸ماه زمان لازم است تا ایمپلنت انجام گیرد.مراحل ایمپلنت دندان در یک مرحله الی دو مرحله جای گذاری میشود.

 

مرحله اول: در قدم اول مراحل ایمپلنت دندان،بیمار باید داروی مسکن تجویز شده را مصرف کند و بعد دندانپزشک لثه را با بی حسی موضعی بی حس میکند و با ایجاد یک برش کوچک در لثه حفره ایی ایجاد میکند و با کمک عکس برداری رادیولوژی میبیند که آیا ایمپلنت درست قرار گرفته است ییا نه.در قدم آخر جراح لثه را می بیند و بعد از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان ها مرحله ی بعدی آغاز می شود.

 مرحله دوم: در مرحله دوم مراحل ایمپلنت دندان،بعد از داروی بی حسی لثه،متخصص شکاف کوچکی بر لثه ایجاد میکند و با دسترسی به ایمپلنت یک درپوش فلزی را که به شکل یک لوله  فلزی است  به عنوان پیچ محافظ بالای لثه قرار می دهد.تا لثه  های اطراف ایمپلنت به صورت تدریجی ترمیم و التیام شوند.

 

به طور جزئی مراحل ایمپلنت دندان به این صورت است :

 

۱:جلسه ویزیت،معاینه دهان و دندان ها،برسی شرایط لثه و استخوان در عکس رادیوگرافی

۲:کشیدن دندان

۳:بازسازی استخوان

۴:نصب پایه

۵:آشکار سازی

۶:قالب گیری

۷:اندازه گیری فک و تعیین اندازه و زاویه دندان ها و طراحی مجدد لبخند.

۸:امتحان شاسی کار در دهان

۹:تحویل روکش

مطالبی که گفته شد مراحل ایمپلنت دندان است که به صورت جزئی بازگو کردیم .

 

مراحل ایمپلنت دندان

نکاتی در مورد مراحل ایمپلنت دندان

 

در مراحل ایمپلنت دندان باید توجه داشت که وقتی دندان ها کشیده می شود که در ۴۵الی۷۵روز نصب ایملنت انجام گیرد.زیرا اگر دیرتر اتفاق افتد استخوان تحلیل میرود خصوصا اگر در فک بالا باشد تحلیل استخوانی زودتر اتفاق می افتد و مراحل ایمپلنت دندان را دشوار میکند  و کار بسیار دشوار خواهد شد.

ماندگاری و کیفیت ایمپلنت به کیفیت استخوان دندان بستگی دارد.بنابراین توصیه میشود دندان های لق و روکش های بد بوی اطراف لثه را هرچه زودتر خارج کرد تا به استخوان آسیب نرساند تا مراحل ایمپلنت دندان به خوبی پیش رود.

در مرحله ی بعدی از مراحل ایمپلنت دندان این است که بعد از نصب پایه ها ی ایمپلنت مراقبت های بعد ایمپلنت انجام میگیرد مانند خوردن غذاهای عنرم و فشار نیاوردن بر روی ایمپلنت ها است که بعد از ۳ الی ۲۰ هفته برای جوش خوردن زمان میبرد.

در پاسخ به سوال ” ایمپلنت دندان درد دارد؟ ” میتوان گفت که خیر در این پروسه با استفاده از ایمپلنت دندان بدون جراحی شما هیچگونه دردی را تجربه نخواهید کرد

از دیگر مراحل ایمپلنت دندان بعد از جوش خوردن ایمپلنت ها مرحله ی آشکار سازی است.آشکار سازی به انجام  جراحی جدید لثه ایی میگویند که برای ماندگاری ایمپلنت صورت می گیرد .آشکار سازی درپوش روی ایمپلنت را از یک سوم بالای ایمپلنت که توخالی است با میله ایی پر ارتفاع که فرم دهنده لثه نام دارد تعویض می شود تا لثه دور آن قرار گیرد و شکل گیری شود و بعد از گذشت چند روز  از بازکردن فرم دهنده ی لثه،حفره در زیر لثه به منظور قرار دادن لبه روکش،شکل می گیرد.آشکار سازی برای جابه جایی و تامین لثه مناسب برای دور ایمپلنت ها است.

از دیگر مراحل ایمپلنت دندان قالب گیری است.که در آن فرم دهنده لثه را از روی پایه ایمپلنت باز میکنند و میله های بلندی را بر روی ایمپلنت قرار داده و پیچ میکنند و با انتخاب قالب مناسب از طریق مواد قالب گیری ،ایمپلنت رغا در قالب ثبت و منقل میکنند. که جزئی از مراحل ایمپلنت دندان است.

مراحل ایمپلنت دندان تقریبا برای همه افراد به یک صورت است و همینطور که از مراحل ایمپلنت دندان گفته شد می باشد. و تا به حال عوارض ایمپلنت دندان گزارش نشده است

 

مزایای ایملنت دندان

 

ایمپلنت دندان برای زیبا کردن چهره و لبخند به کار می رود  و انسان بعد از انجام ایمپلنت می تواند غذا هارا به خوبی بجود و از خوردن غذا ها لذت ببرد.با وجود ایمپلنت انسان هضم بهتری دارد که دیگر دچار مشکلات هاضمه نمیشود.

از مزایای پر رنگ ایمپلنت دندان این است که ظاهر را غیر طبیعی نمیکند و مانند دندان مصنوعی عمل نمیکند.ایمپلنت دندان ها را ثبت میکند   او قادر است دندان های مجاور را سالم نگه دارد تا به آن ها آسیبی وارد نشود ایمپلنت از تحلیل استخوان های فک جلوگیری میکند و از فشار بر روی دندان های باقی مانده جلوگیری خواهد کرد.ایمپلنت هیچگونه پوسیدگی و عفونت را به همراه ندارد.

 

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت بر طبق مزایای بی شمار خود قیمت بسیار مناسبی را برای بیماران در نظر گرفته است.اما به طور جزئی هزینه ایمپلنت به تعداد دندان های خالی و تراکم استخوان ها  بستگی دارد بنابراین در این زمینه فقط  متخصص مربوطه میتواند به شما کمک کند.

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تکمیلی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا به بهترین شکل ممکن شماورین ما شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*