مراقبت از دندان کودکان در دندانپزشکی کودکان

دندان کودکان

دندان کودکان و مراقبت از دندان کودکان در دندانپزشکی کودکان حائز اهمیت بوده و همچنین برای کمک به آماده سازی شما برای درآمدن اولین دندان­های کودکتان، دستورالعمل­های زیر را دنبال کنید تا کودکتان بتواند در طول زندگی لبخند سالمی داشته باشد.

 

مراقبت از لثه

حتی قبل از اینکه دندان کودکان شما پدیدار شود (در بیاید)، لثه کودکان او می­توانند از مراقبت دقیق شما سود ببرند. بعداز تغذیه از شیر مادر یا شیشه شیر، یک انگشت را با تکه­ی تمییز و مرطوب از گاز بپوشانید و به آرامی آن را روی بافت لثه­ی کودکتان بمالید. این اقدام هم دهان را از هر قطعه­ای از غذا تمییز می­کند و هم فرایندی را آغاز می­کند که یک عادت خوب از بهداشت دهانی روزانه را ایجاد می­کند.

 

اولین دندان­های کودک

زمانی که اولین دندان­ها شروع به رویش می­کنند، زمان آغاز استفاده از یک مسواک کودک می­باشد. گزینه­های زیادی در مسواک کودکان و سایر تجهیزات تمییز کننده­ی امروزی وجود دارد. در این مرحله، خمیر دندان، ضروری نیست. فقط مرطوب کردن مسواک با آب کافی است. در طی فرایند دندان درآوری، کودک شما می­خواهد که هرچیزی را بجود. بسیاری از لوازم دندان درآوری، امروزه در بازار موجود هستند. برای مشاوره با ما راحت باشید.

 

شستن با خمیردندان کودکان

زمانی که تعداد بیشتری از دندان­ها پدیدار می­شوند، شما می­توانید آغاز به استفاده از خمیر دندان کنید. به هرحال، در این مرحله، تنها از یک مقدار کمی از خمیر دندان استفاده کنید، نه بیشتر از یک نخود یا اندازه­ی یک مروارید. از آغاز، خمیردندان را بعداز مسواک زدن به بیرون از دهان تف کنید.

 

مراقبت از دندان کودکان

اجتناب از ایجاد حفره

به کودک خود هیچ منبع نوشیدنی­های شیرین ندهید. حتی اگر شکرها در آب میوه و شیر وجود داشته باشند، می­توانند موجب خرابی شوند، بنابراین تمییز کردن مرتب دندان­ها و لثه دارای اهمیت است، به ویژه قبل از خوابیدن. مطمئن شوید که کودک شما با یک بطری حاوی مایعات قندی، شیر به رختخواب نرود. این مایعات، در تماس طولانی با دندان­های او، بخشی از دلیل پوسیدگی (کرم خوردگی) دوران کودکی و پوسیدگی­های شیشه شیر کودک هستند.

 

اولین ملاقات با دندانپزشک جهت ترمیم دندان کودکان

آکادمی آمریکایی دندانپزشکی کودکان، توصیه کرده است که شما کودکتان را شش ماه بعداز اولین رویش دندان کودکان برای ویزیت بیاورید، معمولا حدود اولین تولد او. از آنجایی که پوسیدگی می­تواند در کوچک­ترین کودکان و بچه­ها رخ دهد، ویزیت زودتر کودکتان با ما، به احتمال زیادتری او را از مشکلات دندانپزشکی دور خواهد کرد. به یاد بیاورید که آماده شدن برای هر جلسه دندانپزشکی با یک رفتار مثبت، باعث می­شود کودک شما احساس راحتی بیشتری با چکاپ­های منظم داشته باشد.

 

تعیین یک مثال خوب

بیشتر کودکان چالاکی مورد نیاز برای تمییز کردن کامل دندان­های خودشان تا نه یا ده سالگی را ندارند، بنابراین ایده­ی خوبی است تا به کودکتان برای مسواک زدن و نخ کشیدن کمک کنید زمانی که دندان­های آن­ها آغاز به درآمدن می­کنند. تاکتیک­های مختلفی را برای مسواک زدن به کار ببرید: مانند خمیر دندان­های خوش طعم، یک مسواک با یک کاراکتر محبوب روی آن، آواز خواندن در مورد مسواک زدن. هدف اصلی کمک به کودکتان برای تمییز کردن دندان­هایش، جلوگیری از مشکلات دندانپزشکی اولیه و فهماندن عادت­های دهانی سالم در سنین کودکی است. تجسم، به کودکتان برای داشتن سبک زندگی سالم و دندان­های بدون حفره کمک می­کند.

شایان ذکر است دندانپزشکی فرایش یک بخش مجزا و تخصصی با تم کودکانه برای دندانپزشکی کودکان فراهم کرده است که با کمک آن می توان یک خاطره خوبی از دندانپزشکی برای کودک خود به یادگار بگذارید شما عزیزان می توانید جهت مشاوره تکمیلی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید

مقالات محبوب 

دندانپزشکی با لیزر

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*