مزایای ایمپلنت دندان چیست و ایمپلنت چگونه روی دندان قرار می گیرد؟

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان : در گذشته آخرین راه حل برای درمان یک دندان پوسیده و یا به عصب رسیده کشیدن دندان بود و پس از آن فرد باید برای همیشه با یک یا چند دندان کمتر زندگی کرده و بالطبع مشکلاتی را برای وی به همراه داشت، اما اکنون دیگر جای نگرانی نیست زیرا اگر تنها یک دندان را از دست داده باشید، می‌توانید با یک ایمپلنت و تاج آن را جایگزین کنید.

ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان را نسبت به دیگر گزینه ها بهتر و برتر می باشد. علاوه بر این از لحاظ ظاهر و کارایی به عنوان یک دندان طبیعی، ایمپلنت دندان جایگزین مناسبی بدون آسیب رساندن به سلامت دندان‌های مجاور می‌باشد. دیگر درمان رایج یک دندان از دست رفته، پل ثابت با حمایت دندان دیگر است که لازمه‌ی آن ساپورت کردن دندان‌های مجاور از پل ثابت شده است.از آنجا که ایمپلنت ریشه‌ی دندان را جایگزین می‌کند، استخوان بهتر حفظ می‌شود. با یک پل، برخی استخوان‌هایی که قبلأ دندان را محاصره کرده بودند شروع به خراب شدن می‌کنند.

ایمپلنت به استخوان فک شما متصل است و باعث حفظ سلامت و بی‌عیب ماندن استخوان می‌شود. در بلند مدت می‌توان ایمپلنت را زیباتر و تمیزتر از پل نگه داشت. لثه‌ها می‌توانند اطراف یک پل را به عقب بیرند و عیوب قابل مشاهده‌ای را هنگامیکه پایه‌ی فلزی نمایان می‌شود، به جا بگذارد. استخوان تحلیل رفته در زیر پل می‌تواند لبخند را ناخوشایند کند. پایه‌ی نگهدارنده‌ی پل می‌تواند شکسته شود، به باکتری‌ها اجازه می‌دهد دندانی که پل را قلاب کرده است بپوسد.

مزایای ایمپلنت

ایمپلنت چگونه روی دندان قرار می گیرد؟

ابتدا ایمپلنت که مانند یک پیچ می‌باشد، در فک شما قرار می‌گیرد. ۲ تا ۶ ماه بعد استخوان و ایمپلنت برای ایجاد یک قلاب برای دندان مصنوعی به یکدیگر متصل می‌شوند. در طول این مدت جایگزین موقت دندان می‌تواند جای ایمپلنت را بپوشاند.

در نهایت یک دندان جایگزین که به آن تاج می‌گویند توسط دندانپزشک شما برایتان ساخته می‌شود و به یک ناقل کوچک فلزی متصل می‌شود که به آن نیم‌پایه می‌گویند. بعد از یک مدت کوتاه اعتماد به نفس شما در خندیدن، جویدن و صحبت کردن بازیابی می‌شود. ایمپلنت بسیار ظاهر و حس طبیعی دارد، بطوریکه فراموش می‌کنید دندانی را از دست داده‌اید. هر موردی متفاوت است و اگر شرایط اجازه دهد بعضی از این مراحل می‌تواند ترکیب شود. متخصص دندانپزشک شما با شما کاری می‌کند تا بهترین برنامه‌ی درمان را بکار گیرد.

 

گروه دندانپزشکی فرایش با سال ها تجربه در امر دندانپزشکی و با نهادینه کردن دندانپزشکی بدون درد و دندانپزشکی با لیزر توانسته است خدمات عمومی و تخصصی دندانپزشکی را به مراجعین خود ارائه دهد یکی از این خدمات ایمپلنت دندان بوده که در این مرکز توسط متخصصین ایمپلنت و همچنین با بهترین مواد، ابزار و وسایل درجه ۱ انجام می شود. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و ویزیت رایگان با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*