مسواک مخصوص ارتودنسی

مسواک-مخصوص-ارتودنسی

اگر ارتودنسی انجام داده اید و یا فرزند شما این درمان را انجام داده است باید بدانید که درمان ارتودنسی نیازمند مراقبت و حفظ و رعایت بهداشت می باشد که در این صورت به زدن مسواک بسیار توصیه میگردد ، برای اینکه بریس های دندان به خوبی تمیز شوند و دندان ها از باکتری و تارتار جدا شوند حتما باید به زدن مسواک توجه شود چرا که اضافه غذا بر بریس ها گیر کرده و آسیب ها و پوسیدگی های زیادی را به دندان و لثه خواهند رساند.

پس زدن مسواک بسیار مهم تلقی میگردد در همین زمینه افراد باید مسواکی مناسب را برای خود انتخاب نمایند چرا که بریس، سیم کشی و براکت دندان ها را بیشتر در معرض باکتری های غذا قرار میدهند بنابراین در هنگام خرید مسواک باید دقت زیادی به عمل آید.

مسواک مخصوص برای ارتودنسی

دندان ها همیشه نیاز به مراقبت های بهداشتی در جهت عدم جلوگیری از باکتری و پوسیدگی دندان دارند که در صورت استفاده از درمان ارتودنسی توجه به این مراقبت باید بیشتر صورت گیرد تا از پوسیدگی دندان و بیمای های لثه ایی جلوگیری گردد.

ما اگر بریس های متحرک دارید باید علاوه بر شست و شوی دندان ها بریس هاا را نیز با استفاده از مسواک بشوئید . جنس مسواک شما باید خوب و استاندارد برای دندان های ارتودنسی شده باشد تا کلیه باکتری ها را از دندان و اطراف بریس و براکت و سیم جدا نماید.

دندانپزشک و یا دستیار دندانپزشک میتوانند در انتخاب مسواک مخصوص ارتودنسی راهنمای بسیار خوبی باشند همچنین در صورت نیاز لوازم مراقبتی دیگر را نیز معرفی نمایند .

چگونه در ارتودنسی مسواک بزنیم؟

دندان ها در هنگام ارتودنسی رعایت بهداشت بهتری را می طلبند چرا که این درمان امکان شست وشو و و مسواک آسان را به آن ها نمیدهد. به این منظور توصیه میشود برای رعایت بهداشت و سلامت دهان و دندان افراد توجه داشته باشند در مرحله اول غذاها را به خوبی بجوند تا کاملا ریز گردند و پس از اتمام غذا دهان خود را با آب شستشو دهند.

برای مسواک زدن بهتر است از مسواک های بین دندانی اینتردنتال استفاده گردد تا غذاهایی گیر کرده بریس ها به خوبی بیرون بریزند. مسواک شما باید زاویه دار باشد تا حرکت راحتی را بین بریس ها داشته باشد. پس ، از مقار کمی خمیر دندان استفاده کنید و مسواک را به صورت دایره ایی بر دندان ها بکشید این کار را بر روی تک تک دندان ها انجام دهید و در آخر مسواک را بر روی زبان نیز بکشید.

معمولا افرادی که در درمان ارتودنسی هستند از مسواک های برقی به علت سهولت بیشتر استفاده می نمایند اما از مسواک های مخصوص ارتودنسی به صورت ساده نیز میتوان نتایج عالی را دید و مسواک برقی سرعت و راحتی بالاتری را به خود اختصاص اده و حرکات دایره وار را بهتر انجام میدهد. شما باید توجه داشته باشید تا درز میان لثه و دندان را به خوبی مسواک کنید در این حالت نیاز به مسواکی نازک دارید و از طریق این مسواک میتوانید نتایج بهتری را بگیرید ، اگر کوک شما تحت درمان ارتودنسی بوده بهترین مسواک برای آن از جنس مسواک نازک خواهد بود.

بهترین مسواک مخصوص ارتودنسی

نوع برند و مارک برای مسواک خوب ملاک نمی باشد افراد باید توجه کنند تا مسواک مخصوص ارتونسی را برای درمان خود انتخاب نمایند این مسواک ها به صورت7 می باشد به این صورت که پرز های میانی کوتاه تر از پرز های دو طرف می باشند در همین خصوص مسواک زدن با آن ها کیفیت بهتری داشته میتوان به راحتی آن را در زوایای مختلف استفاده کرد.

شما باید از مسواک مخصوص و خوب ارتودنسی خود به درستی استفاده نمایید بنابراین سه الی پنج دقیقه زمان برای زدن مسواک برای شما الزامی می باشد .
شما باید از مسواک هایی با پرز نازک استفاده نمایید هرچه پرز مسواک شما زبر تر باشد سبب خراش دندان آسیب به لثه و ریشه دندان ، آسیب به مینای دندان را در اختیار دارد و کمتر به رفع باکتری و رعایت بهداشت میپردازد.

بریس های منتخب شما باید سر کوچک و باریک داشته باشد و پرز های نازک و نرم را به همراه داشته باشد این مسواک میتواند غذا و باکتری را از دندان ها ، بریس براکت و سیم جدا نماید.

شما باید حتما به صورت دوبار در روز از مسواک زدن دندان های خود غافل نشوید و نخ دندان را نیز برای تاثیر گذاری بیشتر استفاده نمایید. اگر کودک شما تحت درمان ارتودنسی بوده در هنگام مسواک زدن به او کمک کنید و آموزش صحیح مسواک زدن را به او بیاموزید تا خطری را برای دندان های خود ایجاد نکند .

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*