مشکل بنیادی لثه: درد، تورم، و خونریزی لثه

رفع مشک بنیادی لثه در تهران

مشکل بنیادی لثه: درد، تورم، و خونریزی لثه

هنگامی که شما در مورد بهداشت دهان و دندان فکر می کنید، تمرکزتان به احتمال زیاد در پیشگیری از حفره در دندان های خود است. اما توجه به لثه های خود نیز همواره مهم است. لثه نه تنها نقش عمده ای در بهداشت دهان و دندان بازی می کند، بلکه در کل در خوب بودن و سلامتی شما موثر است. در بسیاری از موارد ، تورم لثه ها و خونریزی نشانه ای از بیماری های لثه هستند. با این حال، تعدادی از چیزهای دیگر که می تواند باعث ایجاد مشکلات لثه در شما شود. علت درد در لثه ها هرچه باشد از شما می توانید اقداماتی برای به حداقل رساندن آسیب لثه و ناراحتی های آن انجام دهید .

لثه ها و روش مسواک زدن

در تلاش برای تمیز نگه داشتن دندان ها، شما ممکن است به مسواک زدن دندان با همان جدیتی که شما می توانید وسوسه شوید. لثه ها از بافت ظریف ساخته شده اند ، بنابراین مسواک زدن اشتباه می تواند به آنها آسیب برساند. این که آیا شما برای مسواک زدن از نوع معمولی و یا برقی استفاده می کنید، بهتر است که از مسواک های با برس نرم استفاده کنید. اگرچه شما می توانید از مسواک با برس سخت استفاده کنید ولی ممکن است مینای دندان شما آسیب پیدا کندو حتی ممکن است که لثه شما نیز قرمز و متورم شود. هنگام مسواک زدن ، مطمئن شوید که شما با استفاده از حرکت دایره ای ملایم، به ماساژ و تمیز کردن دندان ها و لثه بپردازید. در حالی که بسیاری از مردم از یک حرکت به عقب و جلو استفاده کرده، و این حرکت می تواند باعث تحریک و آسیب به لثه شود، همچنین ممکن است که باعث درد بیشتر و افزایش احتمال خونریزی است. تکنیک لثه و نخ دندان

همه ما به اهمیت نخ دندان برای کمک به حذف پلاک از مکان هایی که مسواک نمی تواند به آن برسد باخبر هستیم. مطمئن شوید که زمانی که شما از نخ دندان استفاده می کنید آرام این کار را انجام بدهید که باعث متورم شدن یا خونریزی لثه نشوید. به آرامی نخ دندان را در لای دندان ها قرار بدهید و موازی منحنی های دندان آن را بروی دندان خود بکشید.

دندانپزشکی

مقالان محبوب 

دندانپزشکی با لیزر

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*