ممکن است پوسيدگي دندان ريشه ژنتيکي داشته باشد

درمان پوسیدگی ژنتیکی در غرب تهران

ممکن است پوسيدگي دندان ريشه ژنتيکي داشته باشد

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور سوئد مي‌گويند پوسيدگي دندان‌ها ريشه ژنتيکي دارد و به کمک يک تست بزاق مي‌توان احتمال بروز آن را در نوزادان پيش‌بيني کرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاری فرانسه ، گروهي از محققان دانشکده دندان‌پزشکي مالمو در جنوب سوئد به اين نتيجه رسيده‌اند که دليل ابتلا به پوسيدگي دندان در افراد مختلف به خصوصيات آنتي‌ژن‌هاي لوکوسيت‌ انسان (HLA) بستگي دارد.

پيش از اين نيز تحقيقات ديگري روشن کرده بود که رابطه‌اي بين برخي خصوصيات HLA و ميزان باکتري‌هايي که سبب پوسيدگي مي‌شوند وجود دارد.
محققان دانشگاه سوئد در بررسي‌هاي جديد پس از زيرنظر گرفتن ۹۰۹ کودک از ۳ سالگي متوجه شدند ۵۲۷ نفر آنها زمينه ژنتيکي ابتلا به پوسيدگي را دارند زير نظر گرفتن اين کودکان تا ۱۵ سالگي اين رابطه را اثبات کرد.

در حقيقت رابطه بين پوسيدگي دندان و وراثت سوژه‌اي است که از سال‌هاي دهه ۵۰ مورد بررسي قرار گرفته است.

برخی از خدمات دندانپزشکی مدرن ما عبارتند از : داندانپزشکی با لیزر ، دندانپزشکی کودکان ، جراحی لثه ، ایمپلنت  ، ارتودنسی ، کامپوزیت دندان ، بیلیچینگ  ، لامینت ونیر ، دندانپزشکی بدون درد و … بروی لینک های می توانید کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر کسب کنید یا می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل کنید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*