هر آنچه که باید در مورد رشته دندانپزشکی بدانید

رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های تحضیلی می باشد که بسیاری از داوطلبان کنکور به آن علاقه دارند. همانطور که میدانید انتخاب رشته تحصیلی مهمترین ایستگاه در زندگی می باشد چرا که مستقیما به سرنوشت و شخصیت فرد تاثیر گذاشته و میتواند یک فرد را موفق و یا نا موفق کند

طبق آمار سازمان سنجش رشته دندانپزشکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی می باشد به همین دلیل میخواهیم در مورد آن مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید

 

رشته دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی رشته ایی است که در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است و دانش آموزان زیادی را به سمت خود روانه می کند.

دندانپزشکی در یک دوره ۲ ساله و ۴ ساله به صورت جداگانه طی می شود.

که ۲ سال اول دانشجویان واحدهای علوم پایه را میگذرانند مانند:ژنتیک،میکروب شناسی،ایمن شناسی،بافت شناسی و…. .

آن ها بعد از گذراندن ۲ سال اول در صورت قبول شدن در آزمون علوم پایه وارد دوره تخصصی دندانپزشکی می شوند و دروس اختصاصی را میگذرانند در این دوره دانشجویان به کارآموزی می روند و از نزدیک با بیماری های دهان و دندان آشنا می شوند وبا یادگیری های لازم میتوانند بیماری های لثه،دهان و دندان را تشخیص دهند و دندانپزشک عمومی باشند.

 

دندانپزشکی عمومی و تخصص

دندانپزشک خوب عمومی اگر بخواهد در یک رشته خاص ادامه تحصیل بدهد وارد دوره ی دکترای دندانپزشکی می شود و تخصص خود را در رشته ی مورد نظر میگیرد و در حیطه ی تخصص خود شروع به فعالیت میکند .

از بارز ترین تخصص ها در  میتوان به دندانپزشکی کودکان، جراحی لثه و ایمپلنت اشاره کرد

 

 

رشته دندانپزشکی

 

 

اهمیت رشته دندانپزشکی در چیست؟

به دلیل اهمیت قرار گرفتن  دندان در بدن امروزه  همه به دنبال راهی برای مراقبت از آن هستند،در همین رو دندانپزشک و دندانپزشکی برای سلامت دهان،دندان و زیبایی افراد ازاهمیت زیادی بر خوردار شده اند،در همین خصوص،آمارعلاقه مندان به رشته دندانپزشکی روز افزون شده است.به طوری که در ایران ۱۲ هزار دندانپزشک مشغول به خدمت هستند و سالانه ۱۰۰۰دندانپزشک در ۱۸ دانشکده دندانپزشکی،موجود در کشور تربیت می شوند.خوشبختانه امکان ادامه تحصیل در هر رشته ی دندانپزشکی تا اخذ مدرک فوق دکتری برای دانشجویان فراهم است.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*