هزینه دندانپزشکی ایمپلنت چقدر است؟

هزینه دندانپزشکی ایمپلنت

اگر شما هم از یک الی چند دندان از دست رفته دارید و نگران ظاهر دندان های خود هستید باید بدانید که بهترین و یا تنها ترین روش درمان برای شما  ایمپلنت دندان می شود روشی که هرروزه به دلیل درمان حیاتی خود مراجعان بسیاری را دارد ولو اینکه افراد متقاضی  نسبت به هزینه دندانپزشکی ایمپلنت کنجکاو بوده و مایلند قبل از شروع به درمان ابتدا از هزینه دندانپزشکی ایمپلنت اطلاعات کسب کنند که در این مقاله به این موضوع میپردازیم .

 

هزینه دندانپزشکی ایمپلنت

کاشت دندان یا به عبارتی ایمپلنت دندان روشی که برای جایگزینی دندان های از دست رفته به کار می رود ، و مشکلات ظاهری ، غذا خوردن و هاضمه را برطرف می سازد .

ایمپلنت دندان روشی است که هزینه آن کاملا متغیر می باشد زیرا هر کلینیک بر اساس خدمات خود هزینه متغیری را برای ایمپلنت دندان در نظر میگیرد که در آن مقاله به عوامل تعیین کننده هزینه آن میپردازیم .

 

هزینه دندانپزشکی ایمپلنت

 

عوامل تعیین کننده هزینه دندانپزشکی ایمپلنت :

ازعوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان میتوان در ابتدا به جنس ، و نوع برند ایمپلنت دندان و همچنین پروتز و روکش جایگزین آن اشاره کرد که چه برندی دارند ، از کدام کشور می باشند ، چه کیفتی دارند و… تمامی این موارد بر هزینه دندانپزشکی ایمپلنت تاثیر گذار می باشند .

از موارد دیگر میتوان به این نکته اشاره کرد که چه جراحی هایی غیر از ایمپلنت دندان  در طی انجام ایمپلنت دندان اجرا میشود مانند جراحی سینوس باز یا بسته ، افزایش دادن عرض استخوان با پیوند استخوان ، افزایش دادن ارتفاع استخوان دندان ، پیوند استخوان ، همچنین جایگذاری ایمپلنت دندان ، کاشت فوری ایمپلنت هر کدام هزینه هایی جداگانه ایی را دارند که بر هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد  و در آخر دستمزد خود متخصص با توجه به نظر و محاسبه او بر هزینه ایمپلنت افزوده شده و قیمت نهایی مشخص میگردد .

 

چند نکته  در هزینه دندانپزشکی ایمپلنت

در ابتدا باید دوباره به این نکته اشاره کرد که هزینه ایمپلنت دندان کاملا متغیر می باشد و در هر کلینیک هزینه متفاوت با کلینیک دیگر در نظر گرفته میشود و بستگی به محاسبه هزینه متخصص مربوطه دارد ، بنابراین هزینه اصلی ایمپلنت دندان در جلسه مشاوره برای هر فردی مشخص میگرد زیرا هزینه در هر فردی با توجه به شرایط دندانی خاص او متفاوت می باشد ،  و همچنین مقدار دندان ها برای ایمپلنت گذاری تفاوت دارد و بدهی است که هر چه مقدار ایمپلنت گذاری و کاشت در دندان ها بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود .

مورد بعدی این است که افراد می بایست در ابتدا از مهارت و تجربه متخصص خود اطمینان حاصل کنند و سپس از برند ایمپلنت در آن کلینیک به جست و جو بپردازند تا از کیفیت و جنس آن مطمئن شوند زیرا در مواردی برخی از کلینیک ها با تبلیغاتی مبنی بر از آن بودن اقدام به گول زدن افراد می کنند که درمان آن ها را به خطر می اندازد بنابراین می بایست در انتخاب کلینیک دندانپزشکی  دقت فراوان شود .

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*