همه چیز در مورد کاشت دندان (ایمپلنت دندان)

کاشت دندان

گاهی بر اثر کهولت سن ، تصادفات شدید ، اتفاقات خطرناک ، پوسیدگی ریشه دندان ها و در نهایت لق شدن دندان ها باعث میشود دندان های فرد از دست برود .

نبود دندان علاوه بر اختلال در زیبایی ، در غذا خوردن و تکلم نیز مشکلات شدیدی به وجود می آورد که  تنها راه و بهترین راه برای جایگزین کردن دندان ها روش کاشت دندان می باشد  که در این روش می توان یک یا چند دندان از دست رفته را  جایگزین نمود و سلامت را به شخص بر گرداند .

 

کاشت دندان

کاشت دندان به پیچی به جنس تیتانیوم می گویند که ایمپلنت نام دارد .

این پیچ به منظور نگهداری ریشه دندان ، درجای خالی دندان ها و در  استخوان فک کاشته میشود و بعد روکش هایی بر روی آن قرار میگیرند که به عنوان تاج دندان عمل می کنند ، ایمپلنت دندان قادر است از یک تا چند دندان از دست رفته و یا در شرایطی که بیمار همه دندان های خود را از دست داده باشد ، به عنوان جایگزین دندان ها عمل کند .

کاشت دندان به منظور دندان های از ست رفته ی بیمار استفاده میشود اما به عنوان محل گیر برای دندان مصنوعی نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته مسئله اصلی استخوان دندان میباشد که باید تراکم خوبی داشته باشد و تحلیل نرود تا پیچ در آن قرار گیرد در صورت نبود ، استخوان دندان پیوند بافت استخوان صورت میگیرد .

همینطور که گفته شد ایمپلنت دندان موفق نیاز به استخوان فک سالم و لثه ایی غیر عفونی دارد و افراد باید توجه داشته باشند که بیماری خاصی نداشته باشند ، تا دو سال بعد از رادیوتراپی کاشت دندان انجام ندهند ، افراد بیماران ساییدگی دندان و افراد اعتیاد به الکل و مواد مخدر نتیجه ی خوبی از کاشت ندان خود نخواهند گرفت.

 

توجه داشته باشید که در کلینیک فرایش ایمپلنت دندان با استفاده از لیزر انجام می شود. شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید

 

مزایای کاشت دندان

 

از مزایای کاشت میتوان به این نکته اشاره کرد که ، بر خلاف دندان مصنوعی حالت غیر طبیعی به دندان ها و فرد نمی دهد و به چهره ی افراد زیبایی می بخشد ، تکلم را صحیح میکند و فرد دیگر در تکلم دچار مشکل نمیشود ف غذا خوردن برای فرد تسهیل میگردد و فرد میتواند همه غذا ها را بخورد و خوب بجود  در نهایت مشکل در هاضمه از بین میرود و لذت چشیدن و خوردن غذا به فرد باز می گردد.

ایمپلنت دندان باعث تثبیت دندان میشود و در این حالت دندان های مجاور را  سالم نگه میدارد و محافظت می کند.

دندان های بجا مانده  همهی بار دهان و دندان را به دوش خود می کشند و موجب آسیب زیاد به این دندان ها میشد اما با استفاده از کاشت دندان بار های اضافی برداشته میشود و در نهایت دندان ها سالم باقی می مانند و به استخوان فک آسیبی وارد نمیشود.

کاشت دندان دچار پوسیدگی خواهد شد و بر لثه نیز آسیب وارد نخواهد کرد ، ایمپلنت دندان از تحلیل فک جلوگیری خواهد کرد بنابراین دندان فرد همیشه زیبا خواهند ماند و. عتماد به نفس افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

 

کاشت دندان

 

عوارض کاشت دندان

 

اگر بهداشت کافی و نکات بهداشتی کامل رعایت شود عوارضی برای بیماران  وجود نخواهد داشت

بعد از ایمپلنت دندان ، خصوصا در دو هفته ال استادخه از دهان شویه ، مسواک مخصوص و مسواک زدن الزامی می باشد و همینطور نکشیدن سیگار شدیدا توصیه میگردد زیرا در نبود رعایت این مسائل  کاشت دندان موفقیت آمیز نخواهد بود و ممکن است دچار لق شدگی یا عفونت گردد  .در کاشت دندان بهداشت حرف اول را میزند پس در بهداشت دندان ها باید کوشا بود و سالی یکبار برای جرمگیری دندان ها اقدام نمود.

 

هزینه کاشت دندان

 

هزینه کاشت دندان هزینه کاشت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد  دندان های کاشته شده و یا این مسئله که گاهی در کاشت دندان  موضاعت دیگری نیز در درمان قرار میگیرد مانند پیوند استخوان فک که همگی بر هزینه تاثیر گذار هستند و بستگی به شرایط دندانی بیمار دارد و هزینه دقیق در جلسه  مشاوره به اطلاع بیماران می رسد .

توجه داشته باشید که در کلینیک فرایش ایمپلنت دندان با استفاده از لیزر انجام می شود. شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*