همه چیز در مورد کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

امروزه ، زیبایی و جذابیت بیشتر از قبل مورد توجه همه افراد قرار گرفته است و تمرکز هر شخص برای زیباتر دیده شدن می باشد ، دندان نیز عضوی است که تاثیر زیادی بر چهره می گذارد و با زیبایی آن ظاهر و چهره فرد نیز  زیبا تر دیده خواهد شد ، یکی از روش های زیبا سازی دندان کامپوزیت دندان می باشد که در این مقاله به این موضوع می پردازیم .

 

 کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان ، یک روش تضمینی و بدون عوارض برای افراد می باشد که کاربرد آن برای ترمیم و اصلاح دندان های شکسته ، پوسیده ،   سیاه شده و آسیب دیده ظاهری می باشد و همچنین قادر است دندان ها سفید تر کند و زیبایی خاص و منحصر به فردی به دندان ها هدیه دهد . حال باید دید که این فرآیند از چه طریق امکان پذیر است . کامپوزیت دندان از طریق ماده خمیر مانندی برای درمان و اجرای خود کمک میگیرد و به واسطه خمیر مخصوص خود به اصلاح و ترمیم و زیبایی بخشیدن دندان ها میپردازد.

در مواقعی به کامپوزیت دندان ، ارتودنسی فوری نیز گفته میشود زیرا قادر به اصلاح دندان های فاصله افتاده جلوی دندان است و همچنین لب پریدگی و یا سیاه شدن  آن ها را نیز ترمیم کرده و موجب سفیدی دندان ها میشود بدون اینکه نیاز به تراش دادن دندان ها و آسیب دیدی آن ها گردد و از این طریق  زیبایی بی نظیری را به افراد هدیه می دهد که بی سابقه می باشد ، این روش دوام و استحکام بسیاری دارد و نگرانی در این زمینه ایجاد نمی کند .

 

 

کامپوزیت دندان

 

 

کامپوزیت دندان چگونه صورت می گیرد؟

در قدم اول ، متخصصص دندان های فرد را تمیز و جرمگیری می کند تا درمان بدون ریسک انجام گیرد و سپس سطوح دندان را کاملا خشک میکند تا عاری از رطوبت گردد ، سپس سطح دندان از طریق مواد  اسیدی پوشانده میشود تا کامپوزیت بتواند کاملا بر دندان ها پوشانده شود پس از این مرحله چسب مخصوص را بر سطح دندان قرار می دهند و در آخر کامپوزیت بر دندان پوشانده می شود . که تمامی این موارد گفته شده بدون درد انجام میگیرد زیرا در ابتدا متخصص ژل بی حس کننده را بر دندان ها اعمال می کند تا فرد هیچگونه سوزش یا ناراحتی را احساس نکند .

 

مراقبت از کامپوزیت دندان

این روش دوام بسیار بالایی را دارد و تا طول ده سال بدون ناراحتی عمر مفید دارد اما این عمر نیاز به مراقبت هایی دارد که باید صورت گیرد ، برای مثال دندان ها باید مرتبا مسواک شوند و بهداشت دندان ها به صورت جدی رعایت گردد ، و برای تمیز نمودن فاصله میان دندان ها باید از نخ دندان کمک گفت ، به دلیل رنگ پذیر بودن این روش توصیه میشود بعد از خوردن مواد کافئین دار دندان ها سریعا مسواک شوند و رعایت کلیه مواردی که متخصص مربوطه به افراد توصیه می کند الزامی است   .

نکته ایی که عزیزان حتما باید به آن توجه کنند انتخاب متخصص می باشد زیرا تمامی اجرای این روش  زیبایی و نتیجه و دوام آن بستگی به مهارت متخصص مربوطه دارد بنابراین بهترین را برگزینید .

کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی فرایش با بهترین مواد و متریال توسط پزشکان مجرب و متخصص انجام می شود شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و نوبت دهی با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*