کانتورینگ لثه چیست و در کدام کلینیک انجام می شود؟

کانتورینگ لثه

همانطور که میدانید وجود لبخند لثه ایی که از طریق رشد زیاد لثه ها و پوشش دندان ها از طریق لثه به وجود می آید که در هنگام خندیدن و لبخند زدن لثه ها نمای بیشتری پیدا می کند و دندان هارا کوتاه تر نشان می دهد . این مسئله سبب اختلال در زیبایی دندان و ظاهر افراد  می شود که به هیچ عنوان برای افراد مبتلا خوشایند نبوده و سعی در درمان و رفع این موضوع دارند که  این درمان از طریق کانتورینگ لثه امکان پذیر می باشد .

 

کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه ، تکنیکی در اصلاح لبخند لثه ایی می باشد که توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی ایی که تخصص و فوق تخصص کانتورینگ لثه را دارا باشد اجرا خواهد شد . برای اجرای این درمان ، ابتدا درون لثه از طریق تزریق بی حسی موضعی ، بی حس می گردد و سپس بافت اضافی لثه برش زده شده و سپس جدا می شود  که معمولا از روش لیزر استفاده می شود و به مخاطبان عزیز استفاده از روش لیزر توصیه می شود زیرا رگ های خونی بسته میشود و و بهبودی سرعت می یابد .  لازم به ذکر است که در مواقعی  تغیر شکل لثه کافی نبوده و باید استخوان جلوی ریشه دندان را نیز کاهش داد .

 

نکاتی مهم در کانتورینگ لثه

نکته بسیار مهم و حائزاهمیت در کانتورینگ لثه ، مهارت و تجربه متخصص این زمینه می باشد زیرا این روش نیاز به دقت بسیار دارد به دلیل اینکه  لثه در حفاظت و نگهداری و سلامت دندان ها نقش پر رنگی را دارد به همین دلیل این روش باید اصولی و استاندارد صورت گیرد تا علاوه بر زیبایی بر سلامت لثه و دندان نیز آسیبی وارد نشود .  متخصص مربوطه این روش ، باید در برداشت بافت لثه دقت بالایی داشته باشد و این کار را کاملا اصولی و بسته به نیاز مراجع اندازه گیری و اجرا کند زیرا برداشت بیش از حد بافت لثه آسیب چشمگیری بر دندان و لثه وارد کرده و موجب عفونت می گردد .

 

کانتورینگ لثه

 

 

 ویژگی های کانتورینگ لثه

این روش علاوه بر ترمیم و درمان لبخند لثه ایی ، در درمان نا فرمی دندان ها ، نا متقارن بودن دندان ها ، درمان لثه های نا متقارن ،  درمان مشکلات لثه ایی و ایجاد لثه  هایی همتراز استفاده می شود و روشی تضمینی و کاملا کاربردی می باشد . این روش  در زیبایی دندان ها و لثه  نقش پر رنگی ایفا کرده و امروزه جزء اصلی ترین درمان های زیبایی دندانپزشکی به شمار می رود که توسط متخصصین دندانپزشکی زیبایی اجرا می شود .

 

 نقاهت در کانتوینگ لثه

بعد از اجرای کانتورینگ لثه ، لثه دچار درد و ورم می شود که به مدت یک هفته طول می انجامد ، اما نکته ایی که وجود دارد این روش  هیچ خللی در گفتگوی فرد و خوردن شخص ایجاد نمی کند و برای کاهش درد و ورم در طول این هفته مصرف ایبوپروفن ، طبق تجویز متخصص توصیه می شود .افرادی که از این روش استفاده می کنند باید بدانند که رعایت بهداشت بسیار مهم بوده و حتما باید دقت شود ، همچنین عزیزان باید  نخ دندان و مسواک را آرام و با احتیاط استفاده کنند خصوصا در هفته اول  و تمامی داروهای تجویز شده توسط متخصص را  به موقع و دقیق مصرف کنند .

به طور کلی ، کانتورینگ لثه اگر نزد متخصصی ماهر اجرا شود هیچگونه عوارضی را برای مراجعین خود به همراه نخواهد داشت و روشی راحت و بدون ریسک می باشد .

 

یکی از خدمات تخصصی کلینیک فرایش جراحی لثه می باشد که توسط متخصص جراح لثه و ایمپلنت انجام می شود شما عزیزان میتوانید جهت برآورد هزینه جراحی لثه و  کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*