کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است ؟

کشیدن دندان عقل بدون بخیه

در این مقاله  با توجه به سوالات مکرر عزیزان به این موضوع که کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است ؟ میپردازیم و این سوال عزیزان را پاسخ می دهیم .

همانطور که می دانید و شاید تجربه کرده باشید ، درد دندان عقل بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد که گاها امان را از افراد می برد ، این درد گاها بر گوش ، گلو ، سر و سایر دندان ها نیز شیوع پیدا می کند ،  با توجه به این تفاسیر این دندان به طور حتمی باید کشیده شود تا از رسیدن آسیب به دندان های دیگر و جلوگیری از پوسیده شدن سایر دندان ها ، فرسایش استخوان دندان ، کج  شدن دندان ها اقدام کرد که در متن زیر به موضوع کشیدن دندان عقل می پردازیم .

 

کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است ؟

قبل از پاسخ به این سوال ذکر شده که کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است ؟ به توضیحی در باره کشیدن دندان عقل می پردازیم ، برای کشیدن این دندان دو راه وجود دارد روش اول کشیدن دندان عقل به روش  عادی و گزینه دوم کشیدن دندان عقل به شکل درمان لیزری می باشد  که درمانی موفق و بدون درد شناخته شده است .

این درمان مانند درمان عادی ، از طریق بی حسی موضعی آغاز می شود و نیازی به بی هوشی ندارد ، سپس لیزر در میان استخوان دندان و فضای دندان قرار می گیرد تا با انرژی خود  دندان را شل و از بافت  جدا کند ، در روش های ما قبل در این مرحله نیاز به ابزاری مانند عنبر  و ابزار سخت بود که درد را به فرد منتقل می کرد اما این درمان هیچگونه دردی را به همراه ندارد ، با شل شدن دندان سپس دندانپزشک به راحتی دندان را از  ریشه جدا کرده و دندان را خارج می کند ، جراحی دندان عقل با لیزر بسیار سریعتر از روش های ما قبل می باشد و متخصص مربوطه  بعد از کشیدن دندان عقل نهفته ،  حفره دندانی  را که به وجود می آید  با استفاده از مواد ضد عفونی کاملا ضد عفونی می کند  تا هیچگونه خطر عفونتی در محل وجود نداشته باشد که معمولا نیازی به بخیه نمی باشد  و این  روند مورد رضایت مراجعین قرار گرفته است ، و پاسخ ین سوال عزیزان که آیا کشیدن دندان عقل بدون بخیه امکان پذیر است ؟ مثبت می باشد و در صورت لزوم نیز  بسیار کمتر و جزئی تر نسبت به روش قبلی می باشد .

 

کشیدن دندان عقل بدون بخیه

 

مراقبت ، بعد از کشیدن دندان عقل

عزیزان باید بدانند که از کیسه یخ برای رفع تورم صورت خود استفاده کنند و در صورت درد بعد از جراحی به دلیل سخت بودن دندان از داروهای تجویزی خود توسط پزشک مانند ، ایبو پروفن استفاه کنند .

مصرف غذا های داغ تا چند روز ممنوع می باشد ، باید از خوردن غذا های سفت پرهیز کنند ، از پرتاب کردن آب دهان به بیرون اجتناب ورزند ،  مصرف نوشیدنی از طریق نی  توصیه نمی شود و همچنین باید به مدت دوروز از کشیدن سیگار و قلیان به طور جد پرهیز کنند و با رعایت این نکات از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری نمایند .

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه کشیدن دندان عقل با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*