کشیدن دندان لق کودکان در خانه

کشیدن دندان لق کودکان در خانه

کشیدن دندان لق کودکان در خانه : همانطور که میدانید ، دندان های شیری کودکان از سن ۶ سالگی شروع به  لق شدن و در نهایت افتادن می کنند  و دندان های دائمی جایگزین خوبی برای دندان های شیری می شوند . اما مسئله ایی که از اهمیت زیادی در این مرحله بر خوردار است کشیدن دندان لق کودکان می باشد ، زیرا این اتفاق برای اکثر کودکان با ترس همراه بوده و برخی اولیا نیز  از فرزند خود بیشتر از این موضوع وحشت دارند و در هنگام وقوع این مسئله دچار چالش می شوند و برایش آن ها سوال بر انگیز می شود  که چگونه باید این فرآیند را درست و بدون درد  انجام بدهند . ما با جمع آوری مطالبی مفید و مختصر  در این مقاله سعی کردیم  به رفع این سوال یا مشکل شما عزیزان  بپردازیم  اما ما پیشنهاد می کنیم که برای این کار به دندانپزشکی اطفال مراجعه کنید  با ما در ادامه مطلب  همراه باشید .

 

کشیدن دندان لق کودکان در خانه روش های مختلفی دارد اما ما توصیه میکنیم اگر میخواهید مشکلی برای کودک شما بوجود نیاید و همچنین فرزندتان درد را تجربه نکند به دندانپزشکی کودکان فرایش مراجعه کرده تا توسط متخصص دندانپزشک کودکان انجام شود

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دندانپزشکی کودکان و اطفال با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۰۷ و ۰۲۱۸۸۶۲۹۶۱۳ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

 کشیدن دندان لق کودکان در خانه

ابتدا باید به این نکته مهم  توجه داشت که کوک در کشیدن دندان خود نقش مهمی دارد زیرا خود کودک بهتر از هر شخص دیگری می تواند تشخیص دهد که دندان خود تا چه حد لق است  معمولا کودکان در هنگام لق شدن دندان  خود شروع به عقب جلو کردن دندان به واسطه زبان خود می کنند که این کار موجب  لق ترشدن دندان و کشیدن دندان لق کودکان به راحتی و بدون درد می شود ،  پس والدین نباید مانع این کار کودکان باشند و باید کودکان خود را بیشتر به این کار تشویق کنند زیرا اگر کودک با جلو عقب کردن درد را احساس کند و به کندی جلو عقب رود نشان می دهد که دندان برای کشیده  شدن زود است . زمانی که دندان کودک کاملا لق و آویزان گردید  خود کودک و یا به کمک  والدین خود می تواند به راحتی دندان خود را جدا کند .

اما در مواقعی  کودک از این کار واهمه دارد و می ترسد که تمامی روند کشیدن دندان باید  از طریق مادر یا پدر صورت گیرد به این صورت که  مادر با دست زدن به دندان  و جلو عقب کردن دندان متوجه  مقدار لق بودن دندان شود اگردندان کودک راحت به حرکت در آمد  زمان کشیدن دندان لق کودکان رسیده است اما  اگر حرکت دندان آن سخت بود باید چند روزی صبر کند تا دندان کاملا آماده کشیدن شده باشد .

 

کشیدن دندان لق کودکان در خانه

 

 نکاتی درباره کشیدن دندان لق کودکان در خانه

اولیا باید توجه داشته باشند اگر بعد از کشیدن دندان لق کودکان در خانه  باقی مانده دندان را مشاهده کردند و یا بعد از چند روز ورم و  باد کردن لثه  را شاهد شدند حتما فرزند خود را به دندانپزشک برسانند . و همچنین اگر هم کودک و هم اولیا  از کشیدن دندان لق کودکان ترس داشته باشند با مراجعه کودک به دندانپزشک می توانند  دندان کودک را به راحتی و بدون درد بکشند بدون اینکه هیچگونه درد و عفونتی کودک را تهدید کند.

0 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*