دندانپزشکی با لیزر چیست؟ با مزایا و معایب آن آشنا شوید

دندانپزشکی با لیزر

دندانپزشکی با لیزر

دندانپزشکی با لیزر چیست؟ این شیوه نوین دندانپزشکی چه مزایا و کابردی دارد؟ نقش لیزر در جراحی لثه چیست؟ این ها برخی از سوالاتی هستند که در این مقاله سعی داریم بررسی کنیم. در ادامه برای آشنایی بیشتر با دندانپزشکی با لیزر با فرایش همراه باشید.

لیزر در دندانپزشکی

به طور کلی دندانپزشکی یکی از حیطه های پزشکی است که خیلی از افراد بی دلیل از آن ترس دارند و تا جایی که میتوانند از انجام امور دندانپزشکی سر باز میزنند،چرا که از درد و ورم های ناشی از درمان دندانپزشکی واهمه بسیاری دارند.

اما خوشبختانه امروزه با کمک روش لیزر در حیطه پزشکی دیگر خبری از ترس و دلهره نیست.همچنین خیلی از بیماری ها و اختلال های دندانپزشکی را میتوان با صرف کمترین زمان و درد درمان کرد.دکتر فراز تیموری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دراین زمینه بیشتر توضیح می دهند.

جراحی بافت نرم با کمترین درد و خونریزی

تقریبا تمام لیزر های شایع مورد کاربرد در دندانپزشکی با مکانیسم های مختلف قادر به برش بافت نرم هستند.برداشت ضایعات بافت نرم یا اصلاح فرم بافت نرم با لیزر قابل درمان است.لیزر ها با نفوذ به بافت نرم ضمن برش دادن آن،سبب انسداد عروق خونی ومهار گیرنده های درد در محل برش می شوند.

به همین دلیل بیشتر بیماران درد کمتری نسبت به روش جراحی معمولی تجربه میکنند.همچنین کار با لیزرهای بافت نرم ترمیم زخم را تسریع کرده و چون التهاب مختصری ایجاد میکند،تورم و ناراحتی پس از عمل نیز بسیار کمتر است.

کمتر از چهار روز آفت وتبخال را درمان کنید

لیزر یک درمان قطعی و جادویی برای این دو بیماری است.آفت یک بیماری موذی است که بسیاری ازمواقع منشا نامشخصی دارد و علت آن ناشناخته است،ولی با لیزر میتوان ۱۳تا۱۵روه این بیماری را به سه یا چهار روز کاهش دادفتبخال های بسیار گسترده و دردناک نیز به طرز معجزه آسایی بعد از یک تا دو روز بهبود می یابند .پس دیگر وحشت نداشته باشید!درمان را به لیزر بسپارید.

نقش لیزر در جراحی لثه

لیزر در جراحی لثه به منظور حذف بافت گرانولیشن یا عوامل محرک سطح ریشه و در جراحی افزایش طول تاج به منظور اصلاح بافت نرم و استخوان آلوئولار کاربرد دارد.البته این روش عمدتا در اقدام فکین که عرض استخوان بین دندانی کمتر است،گاربرد داشته و در نواحی خلفی فکین برداشت استخوان نیازمند کنار زدن فلپ و افزایش طول تاج به شکل کلاسیک است.

معایب و مزایای استفاده از لیزر در دندانپزشکی چیست؟

*در مقایسه با روشهای سنتی استفاده از لیزر می تواند باعث کاهش درد شود بنابراین استفاده از داروهای بی حسی را کاهش می دهد.

*اضظراب و ناراحتی بیمار را کم می کند نسبت به وقتی که از دریل استفاده می شود.

*خونریزی و ورم کردگی را هنگام درمان بافت ها کاهش می دهد

*آسیب رسیدن به دندانهای سالم را در حین کار کاهش می دهد.

2 دیدگاه

  1. سامان عابدی تیر ۲۳, ۱۳۹۶ پاسخ

    سلام
    هزینه دندانپزشکی با لیزر چقدره؟

  2. مژگان تیر ۲۵, ۱۳۹۶ پاسخ

    من در این کلینیک تجربه دندانپزشکی با لیزر را داشته ام و بسیار راضی هستم به شما دوستان هم پیشنهاد می کنم از دندانپزشکی با لیزر در کلینیک دندانپزشکی فرایش استفاده کنید
    سپاس

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*